Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en yaygın çevrimiçi mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, kullanıcı deneyimlerini iyileştirebilmek için çalışmalarına ve yeniliklere devam ediyor. Oldukça popüler bir kullanım ağına sahip olan platform, şimdi de son Android beta sürümü ile süreli mesaj sabitleme özelliğine yer veriyor.
Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcı sayısını artırmak için her geçen gün yeni bir özelliğe daha imza atıyor. Şimdi de WhatsApp’ın son Android beta sürümü, süreli mesaj sabitleme özelliği getirerek kullanıcı deneyimini ve performansını ciddi oranda iyileştirmeyi amaçlıyor. İşte detaylar!

Yeni Android Beta Sürümü Yayınlanmaya Başladı

Meta şirketler grubu çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, “2.23.13.11” numaralı Android beta sürümünü yayınlanmaya başladı. Yayınlanmaya başlanan yeni sürümle birlikte WhatsApp sohbetlerine oldukça kullanışlı bir özellik da getirildi. Bu doğrultuda WhatsApp kullanıcıları, yeni beta güncellemesi sayesinde artık sohbete sabitlemek istedikleri mesajlarını ne kadar süre boyunca sabit kalmasını belirleyebilecekler. Diğer yandan bu yeni özellik, sohbet ya da bir sohbet grubuna sabitlenecek mesajlar için 24 saat, 7 gün ve 30 gün seçeneklerini sunuyor. Kullanıcı tarafından seçilen bu süre dolar dolmaz da mesaj, otomatik olarak sabitlenmiş mesajlardan kaldırılıyor. Ancak eğer isterse kullanıcılar, süre henüz dolmadan da sabitleme durumunu manuel olarak sonlandırabiliyor.

Google Play Store’dan Edinilebiliyor

Son zamanlarda ardı ardına yeni güncelleme ve yeni özelliklerle gündeme gelen WhatsApp, şimdi de “2.23.13.11” numaralı Android beta sürümü ile gündemde. “2.23.13.11” numaralı Android beta sürümünü yayınlamaya başlayan WhatsApp, bu sürüm sayesinde kullanıcılara mesajlarını sabitleyebilme yetkisi tanıyor. 1 gün, 7 gün ya da 30 gün boyunca yani totalde 30 güne kadar diledikleri mesajı sabitleyebilen kullanıcılar bu özellik sayesinde daha etkili bir kullanım olanağına kavuşmuş olacaklar. Diğer yandan WhatsApp’ın yeni emojilerini içeren güncellemesi de sadece Android sürümü için yayımlandı. Eğer siz de beta programına dahil bir kullanıcıysanız bu yeni güncellemeyi Google Play Store üzerinden kolaylıkla edinebilirsiniz. Fakat süreli mesaj sabitleme özelliğini içeren güncellemenin tüm kullanıcıları ne zaman kapsayacağı henüz açıklanmadı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz