Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Asus da NFT’ler ve Web3 konusunda dev bir hamle yaptı. Dev şirket, ‘Art Black Hole’ adlı bir NFT platformu kurduğunu açıkladı!

Nitelikli Fikri Tapu, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token (kısaca NFT), dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimi anlamına geliyor.

NFT’ler, fotoğraflar, videolar ve ses gibi yeniden üretilebilir dijital dosyalarla ilişkilendirilebiliyor, ancak orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT’ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izleniyor. Giderek büyüyen NFT furyasına her gün yeni isimler de dahil oluyor. Son NFT platformu ise teknoloji devi Asus’tan geliyor!

Asus Kendi NFT Platformunu Kurdu!

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Asus, yepyeni bir NFT platformu kurduğunu açıkladı. Teknoloji devi, Web3 konusundaki ilk hamlesi olan platforma ‘Art Black Hole’ ismini verdi. Asus’un bu hamlesi, şirketin tüm ekonomik zorluklara rağmen büyüme eğiliminde olduğunu gözler önüne serdi.

Şirket yöneticilerinden Josh Hsieh de konuyla ilgili açıklamasında, “Asus olarak ilerlemekte olan endüstrilerdeki son gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Web3’ün potansiyeli de bizi etkiliyor” ifadelerine yer verdi. Asus, bu adımıyla metaverse ve Web3 konusunda adım atan son Tayvanlı şirket oldu.

Tayvan Doları Kullanılarak Alım-Satım Yapılabilecek!

Art Black Hole, Asus’un ‘Metaverse Inc’ ismini verdiği Web3 departmanı tarafından geliştirildi. Gücünü şirketin bulut ve yapay zekâ konusundaki teknolojilerinden alan platform, Ethereum tabanlı NFT’ler için oluşturdu.

Platformun, şu an için daha önce davet alan bir dizi NFT sanatçısı tarafından kullanılabileceği ve kullanıcıların Tayvan doları aracılığıyla alım-satım gerçekleştirebileceği belirtildi. Ayrıca platformun ikincil bir ticareti desteklemediği; ancak yakında yeni bir pazarın tanıtılacağı aktarıldı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz