Microsoft, büyük tasarımsal değişiklikler ile birlikte Windows 11 üzerinde çalışıyor. Şimdi ise paylaşılan bilgilere göre, Windows 11 çıkış tarihi resmi olarak yayınlandı.

Windows 11, uzun süredir beta testleri ile birlikte geliştirilmeye devam ediyor. Kullanıcılar, yeni işletim sisteminin kararlı sürümü için bekleyişe devam ediyor. Bilindiği üzere Windows 10 kullanıcıları, ücretsiz olarak Windows 11’e geçiş yapabilecek. Bugün ise Microsoft, Windows 11 çıkış tarihi konusunda resmi açıklamada bulundu.

Microsoft, Windows 11 kararlı sürüm için ilk defa net bir tarih verdi. Şirket, kararlı sürümün 5 Ekim tarihinde tüm kullanıcılar için yayınlanacağını belirtti. Windows 11 sistem gereksinimleri için yeterli olan Windows 10 kullanıcıları, ücretsiz yükseltme seçeneğine erişebilecek.

5 Ekim tarihinde yayınlanacak olan Windows 11 sürümü, tanıtılan tüm özelliklere sahip olmayacak. İşletim sistemi, başlangıç aşamasında Android uygulama desteğini bulundurmayacak. Bu özellik, önümüzdeki aylarda öncelikli olarak Windows Insiders kullanıcıları tarafından deneyimlenecek. Sonrasında ise tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 11 sistem gereksinimlerini resmi olarak paylaşmıştı. Donanımı yetersiz olan kullanıcılar, ücretsiz yükseltme seçeneğine sahip olamayacak. Ancak minimum 2 çekirdekli 64 bit 1 Ghz işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olan kullanıcılar, yeni işletim sistemine ISO yüklemesi ile erişebilecek.

Ancak belirtilenlere göre ISO olarak yeni işletim sistemini yükleyen kullanıcılar, Microsoft tarafından desteklenmeyecek ve güncelleme alamayacak. Bunun yanında Microsoft, 14 Ekim 2025 tarihine kadar Windows 10 desteği sunacak.

windows-11-sistem-gereksinimleri-teknosafari

Windows 11 önerilen sistem gereksinimleri

  • 64 bit Intel 8. Nesil ve üstü işlemci / AMD Ryzen 3000 ve üstü işlemci
  • 4 GB RAM
  • 64 GB dahili depolama
  • UEFI, Güvenli Önyükleme özelliği
  • TPM 2.0
  • HD Çözünürlük (1366×768) ile 9 inçten daha büyük bir ekran
  • DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x
  • Windows 11 Home için internet bağlantısı

İlginizi Çekebilir:

Windows 11 ‘de Android Uygulamaları Nasıl Açılır?

Windows 11, Tüm Özellikleri ile Tanıtıldı! 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz