windows-11-dark-mode-teknosafari

Uzun zamandır adından bahsettiren Windows 11, bugün itibari ile yayınlandı. Peki Windows 11 nasıl indirilir?

Microsoft, aradan geçen 6 yılın ardından yeni bir işletim sistemi ile karşımıza çıkıyor. Windows 11, uyumlu olan tüm bilgisayarlar için yayınlandı. Peki Windows 11 nasıl indirilir?

Windows 11 yükseltmesi nasıl yapılır?

Bugün itibari ile Microsoft, Windows 11 işletim sistemini tam sürüm olarak yayınladı. Uyumlu olan tüm Windows 10 cihazlar, ücretsiz olarak yükseltme yapabiliyor.

Windows 10 standart güncellemelerinde olduğu gibi Windows 11 güncellemesi de ölçülü ve aşamalı bir şekilde sunulacak. Yükseltme, öncelikli olarak uygun ve yeni cihazlar için yayınlanacak. Ardından, daha eski cihazlar da Windows 11 yükseltmesini yapabilecek.

Ayrıca Microsoft tarafından paylaşılan bilgilere göre, zamanla daha eski donanımlara sahip cihazlar da Windows 11 güncellemesini alacak. Yükseltmeye uygun Windows 10 bilgisayarı olan kullanıcılar, güncellemeye sahip olduğunda Windows Update panelinden güncelleme alacak. Tüm uygun cihazların 2022 ortalarına kadar Windows 11 güncellemesi alması bekleniyor.

Bugünden itibaren Windows 11 Home ve Pro sürümleri için 24 aylık güncelleme süreci başlıyor. Yani kullanıcılar, önümüzdeki 24 ay içerisinde yükseltme yapmak zorunda. Sonrasında ücretsiz yükseltme seçeneği olmayacak.

Windows 10 kullanıcıları, PC Health Check uygulamasını kullanarak cihazın Windows 11 için uygun olup olmadığını kontrol edebilir. Ardından Windows Update ayarlarını (Ayarlar –> Güncelleme ve Güvenlik –> Windows Update) açıp, ‘Güncellemeleri Kontrol Et’ seçeneğine tıklayarak Windows 11 güncellemesi alıp almadığını kontrol edebilir.

windows-11-guncelleme-teknosafari

Windows 11 için uygun olan cihazlarda yukarıdaki görseldeki gibi indirme ve yükleme seçeneği gözükecek.

windpws-11-indirme-iso-teknosafari

Windows Update dışında Windows 11 ISO indirme seçeneği de mevcut. ISO indirerek temiz format atmak isteyen kullanıcılar, buradan resmi Microsoft adresin ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir:

Windows 11 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 11 Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz