twitter-rekor-teknosafari

Dün akşam saatlerinde uzun süre boyunca WhatsApp, Facebook ve Instagram platformlarına erişilemedi. Sosyal medya platformlarının çökmesi ile birlikte Twitter ise rekor kırdı.

Sosyal medya platformları, birçok kişi için gündelik bir alışkanlık haline geldi. Hatta bu alışkanlık, dün akşam saatlerinde anlaşıldığı üzere bağımlılık boyutuna ulaşmış durumda. Dün Facebook’un sahip olduğu hiçbir platforma erişilemedi. Üstelik bu problem, daha önce görülmemiş derecede uzun sürdü.

Dün akşam saatlerinde Facebook, Instagram ve WhatsApp erişimi dünya genelinde kesildi. Ayrıca bu platformlar dışında dünya genelinde de internete erişim problemi yaşandı. Bu sırada popüler sosyal medya platformlarında erişime açık olarak bir tek Twitter ayakta kaldı. Twitter, bu anlarda en yüksek anlık kullanıcı konusunda rekor kırmayı başardı.

facebook-neden-coktu-teknosafari

The Spectator Index tarafından yapılan paylaşıma göre Twitter, dün akşam saatlerinde eş zamanlı en yüksek çevrimiçi kullanıcı sayısına ulaştı. Net bir sayı paylaşılmış olmasa da, tüm sosyal medya platformları çökmüş iken bu rekorun kırılması oldukça olası gözüküyor.

Facebook CTO’su ise yaşanan kesintisi hakkında özür diledi. Bunun dışında problemin yalnızca sunucu kaynaklı olduğunu paylaştı. Bu paylaşım dışında ise herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak durumun çok daha farklı olduğunu belirten kaynaklar bulunuyor. Zira Facebook sunucularının çökmesi ile dünya geneli internete erişim problemi yaşanması, pek olası bir tesadüf gibi gözükmüyor.

İlginizi Çekebilir:

1.5 Milyar Facebook Kullanıcısının Verileri Satıldı!

Windows 11 Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz