Apple’ın yeni AirPods modelleri üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Apple’ın ikinci nesil AirPods Pro ve üçüncü nesil AirPods’u 2021 yılı içinde piyasaya süreceği iddia ediliyor. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, ilk AirPods’larını 2016 yılında, ikinci nesil AirPods’larını ise 2019 yılında kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Apple’ın şimdi ise üçüncü nesil AirPods ile ikinci nesil AirPods Pro üzerinde çalışmaya başladığı ve önümüzdeki sene içinde piyasaya sunacağı ifade ediliyor. 

Üçüncü nesil AirPods’larda aktif gürültü engelleme özelliği bulunmayacak

Bloomberg’ün aktardığı bilgilere göre, şirketin giriş seviye olarak piyasaya süreceği AirPods 3’ün tasarım noktasında AirPods Pro’ya benzeyecek. Bu bağlamda üçüncü nesil AirPods’ların daha kısa saplara ve değiştirilebilir kulaklık uçlarıyla geleceği paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Aktarılan bilgilere göre, Apple yeni nesil AirPods’lara aktif gürültü engelleme özelliği eklemeyecek. Ancak pek çok kullanıcının şikayetçi olduğu pil ömrü durumunda ise iyileştirmelerle geleceği söyleniyor. 

İkinci nesil AirPods Pro 

Apple’ın 2021 yılı içinde kullanıcılarının beğenisine yeni nesil AirPods Pro modelini sunması bekleniyor. Önümüdeki senenin ikinci yarısında tanıtılması beklenen AirPods 2’nin tasarım noktasında Samsung’un kablosuz kulaklığı Galaxy Buds’a benzeyeceği belirtiliyor. Yani aktarılan bilgilere göre, yeni nesil AirPods Pro’larda kulaklık sapı olmayabilir. 

Bloomberg tarafından bilgilere göre, Apple ikinci nesil AirPods’larda kulaklık saplarını tamamen ortadan kaldıracak ve kullanıcılara daha kompakt bir tasarım sunacak. Bunların yanı sıra Bloomberg’de yer alan bir diğer haber ise, Apple’ın kulaklıkları için yeni bir yonga tasarladığı oldu. Apple’ın çok daha iyi bir ses deneyimi sunmayı planladığı ve yeni yonga ile kullanıcılarına daha düşük Bluetooth gecikmesi deneyimi yaşatabileceği ifade ediliyor. 

Apple’ın ikinci nesil AirPods Pro ve üçüncü nesil AirPods’larını 2021 yılının ikinci yarısında tanıtacağı, Aralık ayında ise piyasaya sunacağı iddia ediliyor. İlerleyen dönemlerde Apple’ın yeni nesil kablolu kulaklıkları hakkında gelen bilgileri iletmeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

‘Honor Choice True Wireless Earbuds’ Kablosuz Kulaklık, Tek Şarjda 6 Saate Kadar Müzik Dinleme İmkanı Sunuyor 

Apple, Airpods’lara Yüzde 21 Oranında Zam Yaptı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz