xbox-belgeseli-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

20 yıl önce, Microsoft içerisindeki küçük bir grup tarafından sıfırdan bir oyun konsolu yaratma hayali ile ortaya çıkan Xbox belgeseli yayınlandı. Power On: The Story of Xbox ismi ile yayınlanan belgesel, oldukça ilgi çekici bir hikayeyi anlatıyor.

Microsoft, Xbox oyun konsolunun nasıl ortaya çıktığını konu alan belgeselini yayınladı. Power On: The Story of Xbox ismi ile yayınlanan belgesel, toplam 6 bölümden oluşuyor. Belgesel içerisinde Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içerisinde gerçekleşen değişimlerin hikayesi anlatılıyor.

Xbox konsolunun ilk geliştirildiği dönemlerde Microsoft, PC oyunculuğu için de büyük oyunlara imza atıyordu. Tam da bu dönemde yeni bir oyun konsolu geliştiren şirket, 2021 yılında aylık ortalama 100 milyon aktif oyuncuya sahip bir topluluk ile geliştirmelere devam ediyor.

Xbox oyun konsolu, 2001 yılından bu yana Flight Simulator, Minesweeper gibi oyunları oyunculara kazandırdı. Ayrıca yıllar içinde şirket, XboxLive ile çevrimiçi oyunculuk servisini de konsollara ekledi. Xbox Game Studios ise Halo ve Forza Horizon gibi oyunları geliştirdi. Bu oyunlar, hala yeni oyunlar ile oyunculara hitap etmeye devam ediyor.

Microsoft, tüm bunların yanında son zamanlarda yayınladığı Xbox Game Pass servisi sayesinde, aylık düşük ücretli bir abonelik ile birçok oyunun oyunculara erişmesine olanak sağlıyor. Oyuncular, Age of Empires 4, Halo 2, Forza Horizon 5 gibi oyunları Game Pass abonelikleri sayesinde ek bir ücret vermeden çıktığı gün oynayabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz