sony-ps-plus-teknosafari

2021 yılının sonuna gelirken, şirketlerin 2021 yılı boyunca yaptıkları ve yıl son istatistikleri paylaşılmaya başlandı. Peki Sony, 2021 yılı boyunca PS Plus abonelerine ne kadarlık oyun hediye etti?

Microsoft, Game Pass servisleri ile yeni nesilde bir adım öne geçmiş durumda. Sony de benzeri bir adım atmak istese de, henüz bir gelişme görülmedi. Bilindiği üzere Game Pass, hem PC hem de Xbox sahipleri için aylık abonelik üzerinden birçok oyuna erişim sağlanmasına olanak veriyor.

Sony, her ne kadar her ay PS Plus abonelerine ücretsiz oyunlar verse de, Microsoft kadar eli açık davranmıyor. PS Plus kullanıcıları, abone olmadığı dönemlerde verilen ücretsiz oyunlara hiçbir şekilde erişemiyor. Ancak Game Pass, kullanıcılara böyle bir bağımlılık uygulamıyor.

xbox-game-pass-teknosafari

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Sony’nin PlayStation Plus aboneleri için 2021 yılı boyunca verdiği oyunların ne kadar ettiğini ortaya koyuyor. Araştırmaya göre Sony, 2021 yılı boyunca oyunculara toplam 1424 Dolar değerinde oyun hediye etti. Toplamda 40 oyun sunan Sony, ortalama 40 dolar değerindeki oyunları hediye etti.

Microsoft tarafında yapılan benzeri bir araştırma da paylaşıldı. Paylaşılanlara göre Microsoft’un PC ve Xbox Game Pass abonelerine, Forza Horizon 5, Halo Infinite, Age of Empires 4 gibi AAA oyunları da ilk günden sunduğu görülüyor. Yıl boyunca ise sunulan oyunlar yaklaşık 6.317 Dolar değerinde oluyor.

İlginizi Çekebilir:

Xbox belgeseli yayınlandı: Power On: The Story of Xbox

2021 yılının en kötü 10 filmi listelendi

Epic Games, 200 TL değerindeki oyunu ücretsiz veriyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz