Tanıtımına sayılı günler kalan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 11 hakkında ortaya yeni bir görsel çıktı. Söz konusu görselde Xiaomi Mi 11’in kutusu görülüyor. Xiaomi ’nin yeni amiral gemisi Mi 11 ‘in kutusunun içinden adaptör çıkmayacak kadar ince olması akıllara bazı soruları getirdi. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi’nin 28 Aralık’ta resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefon serisi Mi 11 hakkında ortaya pek çok haber ve sızıntı gelmeye devam ediyor. Her ne kadar resmi olarak tanıtılmasa da pek çok özelliği ve tasarım detaylarının ortaya çıktığı Mi 11’in şimdi ise kutusunun görselleri paylaşıldı. Ancak söz konusu kutu, Xiaomi Mi 11’in içinden şarj adaptörü çıkmayacağını düşündürüyor. 

Apple’ın iPhone 12 ile kutulardan şarj adaptörü ve kulaklığı kaldırmasıyla birlikte şirket pek çok eleştiriye maruz kalmıştı. Kutusundan sadece Lightning kablosu çıkan iPhone 12 serisinin bu sebeple kutusu geçen modellerin kutusunun neredeyse yarısı kalınlığındaydı. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 11 kutusunun görselleri olduğu belirtilen sızıntılar ise akıllara Xiaomi’nin Apple gibi hareket ettiğini getirdi. 

Çin’in önemli sızıntı kaynaklarından biri olarak anılan Digital Chat Station tarafından aktarılan bilgilerde, Xiaomi Mi 11’in kutusu olduğu belirtilen bir görüntü paylaşıldı. Görüntülerde iPhone 12 kutusuyla yan yana yer alan bir kutu görülüyor. Kutunun kalınlığı ise neredeyse iPhone 12 kadar ince. Xiaomi Mi 11 ‘e ait olduğu belirtilen kutunun inceliği pek çok kişiye cihazın içinden adaptör çıkmayacağını düşündürtüyor.

Xiaomi Mi 11 ‘den adaptör çıkmayabilir

Digital Chat Station tarafından paylaşılan görüntüde, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu olduğu iddia edilen kutunun iPhone 12 ‘ye nazaran biraz daha uzun olduğu görülüyor. Bu noktada pek çok kişi şarj adaptörünün bu alana yerleştirilmiş olacağını düşünebilir. Ancak iPhone 12 6,1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahipken; Mi 11’in ise 6,7 inç boyutunda bir ekranla gelmesi bekleniyor. Yani söz konusu uzunluk farkı ekranların boyutlarından kaynaklanıyor.

Apple her ne kadar pek çok eleştiriye maruz kalsa da, iPhone 12 satışları oldukça iyi gidiyor. Bu bağlamda tüketiciler bu duruma karşı da olsa diğer ülkelerde de bu durum çok önemsenmedi. Bakalım Apple’dan sonra Xiaomi de kutularından adaptörleri çıkaracak mı, bunu 28 Aralık tarihinde öğrenebileceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Mi 11 ‘in Geekbench Sonuçları Belli Oldu

Xiaomi, Merakla Beklenen ‘Mi 11’ Serisini 28 Aralık’ta Tanıtacak 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz