Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi, Tesla’nın Tesla Bot’una rakip olacak insansı robotu CyberOne’ı takdim etti. Robot, lansmanda sahne çıkarak kendini tanıttı.

Nisan 2010’da Lei Jun tarafından kurulan Pekin merkezli teknoloji merkezi Xiaomi, akıllı telefon, mobil uygulama, dizüstü bilgisayar, giyilebilir cihazlar, TV’ler, yönlendiriciler, aktivite takipçisi, akıllı saat, çanta, kulaklık, ayakkabı, spor bandı ve daha birçok ürüne yaptığı yatırımlarla ön plana çıkıyor. Ayrıca teknoloji devi Xiaomi, Android tabanlı MIUI işletim sisteminin sahibi olma özelliği taşıyor.

Teknolojik ürünleriyle hayatımızın her kısmında kolaylıklara imza atan Xiaomi, dün gerçekleştirdiği lansmanda, yeni katlanabilir telefonu Mix Fold 2’nin yanı sıra, Tesla Bot’a rakip olacak robotu Cyber One’ı da katılımcılara takdim etti. Lei Jun’un davetinden sonra sahneye çıkan robot, lansmanda bulunan kişilere kendini tanıtarak yeteneklerinden söz etti. Lei Jun’un Mix Fold 2 ile çektiği robotu yorumlayan CyberOne, yetenekleriyle tüm katılımcıları etkilemeyi başardı.

Tasarım Tesla Bot’u Aratmadı!

Xiaomi’nin ‘CyberOne’ ismini verdiği robotu, Tesla Bot’a benzer bir tasarımla karşımıza çıktı. Xiaomi, robotunu sadece bir prototip göstererek tanıtmakla kalmadı. Şirketin CEO’su Lei Jun, tanıtım sırasında robotu sahneye davet ederek onunla sohbet etti. Sahneye elinde bir gül ile gelen CyberOne, bu gülü CEO’ya takdim etti. Sonrasında kendini tanıtarak bildiği kung-fu hareketlerini sergileyen robotun yetenekleri, lansman katılımcılarını adeta büyüledi.

Xiaomi tarafından paylaşılan detaylara göre CyberOne, iki mikrofon aracılığıyla etrafı dinliyor ve dünyayı üç boyutlu olarak görebiliyor. Ses aracılığıyla insanların 45 farklı duygu durumunu da belirleyebilen robotun, toplam 13 eklem noktası bulunuyor. 177 santimetre boya ve 52 kilogram ağırlığa sahip CyberOne, bu eklem noktaları sayesinde son derece rahat hareket edebiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz