Xiaomi Türkiye Resmi Satış Sitesi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Xiaomi Türkiye, resmi satış sitesi ‘mishoptr.com’u 12 Ekim itibarıyla kullanıma açtığını duyurdu. Şirketin; resmi satış kanalı üzerinden akıllı telefon, aksesuar ve akıllı cihazlardan oluşan geniş ürün yelpazesini ‘Xiaomi Türkiye’ garantisiyle Türk tüketicilerin beğenisine sunacağı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Türkiye resmi internet satış sitesimishoptr.com’u 12 Ekim itibarıyla kullanıma açtığını duyurdu. Şirketin; resmi satış kanalı üzerinden akıllı telefon, aksesuar ve akıllı cihazlardan oluşan geniş ürün yelpazesini ‘Xiaomi Türkiye’ garantisiyle Türk tüketicilerin beğenisine sunacağı ifade edildi. Bununla birlikte; aylık aktif MIUI kullanıcı sayısı 2020 yılının Haziran ayı itibarıyla 343.5 milyona ulaşan Xiaomi’nin, 271 milyondan fazla akıllı cihazı bağlayan akıllı ev (AIoT) cihaz ekosistemi ile dünyanın en büyük tüketici IoT platformu olmayı başardığı ve geniş bir tüketici elektroniği yelpazesi geliştirmiş olduğu belirtildi.  

Xiaomi Türkiye Satış Direktörü İrfan Öztürk; konuya ilişkin açıklamasında ”Türkiye’ye resmi olarak giriş yaptığımızdan bu yana, yerel iş ortaklarımızla iş birliklerimizi güçlendirmek, satış kanallarımızı genişletmek için çok önemli çalışmalar yürüttük. Tüm bu çalışmalarımız Türkiye’de büyümemizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için sağlam bir temel oluşturdu. 2020 yılının ilk yarısındaki büyümemiz; donanım, internet hizmetleri ve yeni perakendeyi bir araya getiren güçlü ‘triatlon’ iş modelimizi bir kez daha kanıtladı. Şimdi de mishoptr.com’un açılışıyla Xiaomi kullanıcılarına yeni bir kanaldan daha seslenmeye hazırlanıyoruz. Mishoptr.com, tüketicilerin yüksek performanslı Xiaomi ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşabileceği bir kanal olacak” ifadelerine yer verdi. 

Xiaomi, 2020 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye akıllı telefon pazarında yüzde 20 pay elde etmişti

Xiaomi Türkiye Akıllı Telefon 2020

Canalys’ verilerine göre; Xiaomi Türkiye, 2020 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’deki akıllı telefon satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 226 artırmış ve yüzde 20 pazar payına ulaşarak 3. sırada yer almıştı. Bununla birlikte; kuruluşunun 10. yılında Fortune Global 500 Listesi’nin 422sırasına yükselerek listeye ikinci kez üst üste girmeyi başaran şirket, 2019 yılında 468. sıradan giriş yaptığı listede en genç şirket olma niteliği taşıyordu. Çin merkezli teknoloji devinin;  mishoptr.com’un açılması ile birlikte akıllı telefonlar, aksesuar ve ekosistem ürünlerinden oluşan geniş ürün yelpazesini Türk tükecilere doğrudan ulaştırmaya başlayacağı belirtildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, Yeni Akıllı Saati Mi Watch Revolve’u Tanıttı

Xiaomi Hem Fiyatı Hem de Özellikleriyle Dikkat Çeken Mi 10T Lite’ı Tanıttı

Android 11 Güncellemesini Alacak İlk Xiaomi Cihazlar Mi 10 ve Mi 10 Pro Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz