Xiaomi’nin 2020 yılında piyasaya sürmeyi planladığı Mi 10 modelinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre şirket, Mi 10’da Snapdragon 865 işlemci kullanacak ve bu gücü 12 GB’a kadar RAM ile destekleyecek.

2019 yılının en popüler akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olmayı başaran Xiaomi, hem yüksek donanımlara sahip amiral gemileri hem de daha uygun fiyatlı orta ve giriş segment telefonlarıyla çok konuşuldu. Ancak anlaşılan o ki Xiaomi, 2020 yılında da adından bir hayli söz ettirecek. Şirketin 2020 yılının başında duyurması beklenen yeni amiral gemisi Mi 10’un bazı özellikleri ve genel görünümü ortaya çıktı.

Görünen o ki Xiaomi, Mi 10 modelinde sadeliği ön planda tutacak. Ancak şirketin yeni amiral gemisi özellikle donanım açısından bir hayli dolu olacak gibi duruyor. Ortaya çıkan görsellerde Xiaomi Mi 10’un ekranının delikli olacağı açıkça görülebiliyor. Ancak teknoloji devi bu deliği hem minimal boyutlarda tutmuş hem de tüketicilerin görüş açısını etkilemeyecek şekilde yerleştirmiş. Bu sayede tüketiciler, Mi 10’la birlikte tam ekran deneyimi yaşayacaklar. Ayrıca telefonun yan ve üst kısımlarında bir hayli ince bir çerçeve bulunacak. Fakat telefonun alt kısmındaki çerçeve biraz daha kalın bir yapıya sahip.

Edinilen bilgilere göre Xiaomi Mi 10’un sahip olacağı ana arka kamera 64 megapiksel çözünürlük sunacak. Bu kameraya 12 megapiksel ikinci bir kamera ve 16 megapiksellik üçüncü bir kamera eşlik edecek. Daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi telefonun dördüncü kamerası ToF sensörü olacak. Telefonun ekranında yer alacak öz çekim kamerası ise 20 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Ayrıca telefonun arka paneli, cam olacak.

Xiaomi’nin 2020 yılında duyuracağı amiral gemisi, günümüz teknolojileri ile dolu olacak. Öyle ki bu telefonda yüz tanıma özelliği, kablosuz şarj, hızlı şarj desteği ve ekrana gömülü parmak izi okuyucu sensör olacak. Ancak elbette telefonun özellikleri bunlarla sınırlı olmayacak.

Xiaomi Mi 10, 2020 yılının en çok konuşulacak işlemcilerinden bir tanesine, Snapdragon 865’e sahip olacak. Bu işlemci, 2020 yılında üretilecek pek çok amiral gemisine güç verecek. Mi 10 bu işlemcinin gücünü, 8 GB ve 12 GB’lik RAM seçenekleri ve 128 GB ile 512 GB’lik depolama alanları ile destekleyecek. Tüm bunlara ek olarak Mi 10, X55 modeme sahip olacak. Bu da Xiaomi Mi 10’un 5G bağlantı desteğine sahip olacağını gösteriyor.