Tesla Twitter Talep
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Elektrikli otomobil devi TeslaTwitter üzerinden Elon Musk’a yöneltilen talep ve şikayetleri değerlendirecek kişileri işe almaya başladı. Söz konusu hamlenin; şirket CEO’sunu, Twitter’da ‘Müşteri Hizmetleri Departmanı’ gibi davranmaktan kurtarmak adına yapıldığı tahmin edildi.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, sık sık Twitter paylaşımlarıyla gündeme geliyordu. Dünyaca ünlü CEOTwitter üzerinden kendisine yöneltilen soruları bizzat cevaplıyordu. Fakat şirket, Musk’ın daha az soruyla karşı karşıya kalmasını mümkün kılabilmek adına yeni bir hamle yaptı. Bu kapsamda Tesla, Twitter üzerinden Elon Musk’a yöneltilen talep ve şikayetleri değerlendirecek kişileri işe almaya başladı. Konuya ilişkin açılan iş ilanı detaylarında, alınacak kişilerin bunun yanında başka sorumluluklara da sahip olacağı görüldü.  

Tesla Enerji Destek Uzmanı’ başlığı altında açılan iş ilanında şirket, söz konusu pozisyonun yükümlü olduğu sorumlulukları da sıraladı. Bu sorumluluklar arasında; şikayetlere gereken şekilde çözüm getirmek, şikayetleri ilgili birimlere yönlendirmek ve CEO’ya sosyal medya üzerinden yöneltilen şikayetleri eleştirel bir gözle ele almak da yer aldı. Elektrikli otomobil devi, 2020 yılı içerisinde kendi ‘PR’ departmanını tamamen kapatmıştı. Açılan iş ilanında; destek uzmanlarının, artık Tesla markasının yüzü olduğuna ve ön cephede görev alacağına işaret edildi.  

Elon MuskTwitter üzerinden birçok kez kendisine yöneltilen şikayet ve taleplere yanıt vermişti 

Elon Musk Twitter Şikayet

Diğer yandan; Elon Musk, daha önce birçok kez Twitter üzerinden kendisine yöneltilen müşteri şikayet ve taleplerine yanıt vermişti. Şirket CEO’sunun tüketici endişelerini doğrudan değerlendiriyor olması, pek çok kişi tarafından takdir toplasa da bu durum, sıklıkla Elon Musk’ın ve Tesla’nın başını belaya sokuyordu. İşe alınacak destek uzmanlarının da Musk’ın provokatif tarzını benimseyip benimsemeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ekibin, şirket CEO’sundan farklı olarak daha ılımlı bir tutum sergileyecek olması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, 1 Yıl Önce ‘Signal’ Uygulamasına Bağış Yaptığını Açıkladı! 

Elon Musk, Mars’ta Kurulacak Koloni İçin Tüm Mülklerini Satacağını Açıkladı 

Kişisel Serveti 188.5 Milyar Dolar Seviyesine Yükselen Elon Musk, Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz