Wish Güvenli mi?

Mobil uygulamaları sizler için inceleyerek nasıl kullanacağınızı anlattığımız haberlerimizde bu kez Wish uygulamasıyla karşınızdayız. Peki; ‘Wish nedir’? ‘Wish uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Wish uygulamasında nasıl alışveriş yapılır’? ‘Wish güvenli mi’? ‘Wish iade’. ‘Wish kargo ücreti. 

‘Nedir, nasıl kullanılır’ haber serimizde tüm özellikleriyle birlikte Wish uygulamasına yer verdik. Kullanıcı yorumlarını ve eleştirilerini de dikkate alarak hazırladığımız yazımızda, uygulamayı nasıl kullanacağınızı görsellerle birlikte destekleyerek anlattık. İşte; ‘Wish  nedir’? ‘Wish uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Wish uygulamasında nasıl alışveriş yapılır’? ‘Wish güvenli mi’? ‘Wish iade’. ‘Wish kargo ücreti. 

Wish Nedir? 

Wish Nasıl Kullanılır?

Wish; Alışveriş uygulamasıdır. Giyim, ayakkabı, ev ürünleri olmak üzere pek çok kategoriye ait ürünlerin satışının yapıldığı bu uygulamada yalnızca Tükiye’den değil dünyanın pek çok yerinden ürünlere ulaşabiliyor ve alışveriş yapabiliyorsunuz. Peki; ‘Wish uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Wish uygulamasında nasıl alışveriş yapılır’? ‘Wish güvenli mi’? ‘Wish İade’. ‘Wish kargo ücreti’ detaylarıyla haberimizde. 

Wish Nasıl Kullanılır? 

Wish Güvenli mi?

Wish uygulamasına Google hesabınızla giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. 

Wish Güvenli mi?

Uygulamaya giriş yaptığınızda öncelikle yaşınızı ve kimin için alışveriş yaptığınızı belirtiyorsunuz. 

Wish Güvenli mi? Bu bilgileri girdikten sonra karşınıza hediye seç şeklinde ücretsiz ürünler çıkacaktır. Fakat ürününüzü seçip ilerlediğinizde Wish uygulaması 7,50 TL gönderim ücreti istiyor ve kart bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Eğer istemiyorsanız sağ üstte ‘hayır, teşekkürler’ yazısına dokunarak burayı atlayabilirsiniz.  

Wish Güvenli mi?

Wish uygulamasında ana sayfanızda karşınıza öncelikle popüler ürünler çıkacaktır. Bu popüler ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. 

Wish Güvenli mi?

Bununla birlikte üstte markalar, son görüntülenen ürünler, ev malzemeleri, moda, ayakkabılar, makyaj ve güzellik, cüzdanlar ve çantalar, üstler, altlar, aksesuarlar, saatler, telefon güncellemeleri, ev dekoru, cihazlar, bebekler ve çocuklar, hobiler, gümüş takılar şeklinde kategorilerle karşılaşacaksınız.  

Wish Güvenli mi?

Bu kategorilerden herhangi birine dokunduğunuzda o kategoriye ait ürünleri göreceksiniz. Ürünlerin altında hem fiyatlarının hem de kaç kişinin bu ürünü satın aldığını da göreceksiniz.  

Wish Uygulamasında Nasıl Alışveriş Yapılır? 

Wish Nedir?

Alışveriş için beğendiğiniz ürünün üzerine geliyorsunuz ve sağ altta gördüğünüz ‘satın al’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Aynı zamanda buradan satan mağazayı görebilir, mağazayla iletişime geçmek için ‘messenger’ ifadesine dokunabilir, ‘paylaş’ simgesine dokunarak beğendiğiniz bir ürünü diğer uygulamalar aracılığıyla çevrenizdekilerle paylaşabilir ve ‘kalp’ simgesine dokunarak da ürünü istek listenize alabilirsiniz. 

Wish Nedir?

Yine ana sayfaya geldiğinizde sol üstte gördüğünüz simgeye dokunarak menüye gidebilirsiniz. 

Wish Nedir?

Menüde ise bildirimler, alışveriş listesi, sipariş geçmişi, wish nakit ve ayarlar seçenekleriyle karşılaşacaksınız. 

Wish Nedir? Bildirimler seçeneğine dokunduğunuzda fırsatlar, siparişler ve uygulamaya dair diğer bildirimleri göreceğiniz yer ekranınızda açılacak. ‘Alışveriş sepeti’ seçeneği ise sepetinize eklediğiniz ürünlerin saklandığı yerdir.  

Wish Nedir?

Wish nakit’ seçeneği uygulamada belli fırsatları değerlendirdiğinizde, alışveriş yaptığınızda yüklenen bakiyeyi ifade ediyor. Bu bakiyenizi kullanarak da alışveriş yapabiliyorsunuz.

Wish Nedir?  ‘Ayarlar’ seçeneği ise sizi, bildirimler, e-posta ayarları, hesap ayarları, adres, ödeme gibi seçeneklere yönlendirecektir. Buradan bildirim alıp almama ayarlarını düzenleyebilir, e-postanızı, şifrenizi değiştirebilir, uygulamadan çıkış yapabilir, hesabınızı silebilir, eklediğiniz adresi düzenleyebilir, silebilir, yeni bir adres ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra henüz alışveriş yapmadıysanız bir ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz.  

Wish Nedir?

Tekrar ana sayfa üzerinden sol üstte ‘sepetim’ ifadesine dokunarak sepetinize eklediğiniz ürünleri görebiliyorsunuz. Diğer bir ifadeye dokunduğunuzda da ürünleri rengine ve puanlarına göre ekranınızda listeliyorsunuz. 

Wish Nedir?

Bunu; renk yazısına dokunarak bir renk seçiyor veya derecelendirme yazısına dokunarak kötüden iyiye doğru puanlamaya göre ürünleri filtreliyorsunuz.  

Wish Güvenli mi? Wish İade 

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında Wish uygulaması üzerinden yapılan alışverişlerde şikayetler genellikle siparişlerin 1 ay 2 ay gibi oldukça geç tarihlerde müşteriye ulaşıyor olduğu yönünde. Hatta bazı siparişlerin teslimi 1 ay gibi bir süreyle bekleniyor fakat ancak 1 ayın sonunda iptal olduğuna dair bilgi alınabiliyor. Siparişlerin bu denli geç ulaşmasının nedeni ise uygulamanın yurtdışı alışveriş olarak çalışması olabilir. Yani alışveriş yaparken bu gerçeği göz önünde bulundurmanız, dolayısıyla ürününüzün geç teslim edileceğinin farkında olmanız gerekiyor. Diğer yandan karşı taraf veya sizden dolayı bir iade gerçekleştiğinde siparişiniz geç ulaştığı gibi iade ücretinin de geç yatırıldığı yönünde kullanıcı yorumları da mevcut. Ayrıca siparişlerinizin iadesini 30 gün içinde yapabiliyorsunuz. 

Wish Kargo Ücreti 

Wish Nedir?

Wish uygulamasında incelediğiniz ürünlerin fiyatına kargo ücreti dahil olmuyor. Örneğin; fotoğrafta gördüğünüz gibi sepetime 17 TL’lik bir ürün ekledim ve kargo ücreti nedeniyle toplam sipariş fiyatı 23 TL oldu. Kullanıcı yorumlarını incelediğinizde bu konuyla ilgili yorumlar da göreceksiniz. Kullanıcılar, almak istedikleri ürünleri sepetlerine eklediklerinde fiyat artışıyla karşılaştıklarını ifade ediyor. Bunun nedeni ise kargo ücreti.  

Wish uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir: 

YouTube, ‘Hashtag’ Aramaları İçin Yeni Bir Sonuç Sayfası Oluşturdu

Netflix, 6 Adımda Yabancı Dil Öğrenme Rehberi Yayınladı!

Intel, ‘PC’ Pazarında Geçen Yıla Göre Yüzde 33’lük Bir Büyüme Yaşadı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz