Okuma Süresi
2 dakika
Mesajlaşma uygulamaları arasında dünya çapında en popüler platformlardan birisi olan WhatsApp her geçen gün yeni bir özellik ile kullanıcılarının memnun etmeye devam ediyor. Bir dönem gizlilik meselesi yüzünden Telegram ve başka platformlara geçiş yapan kullanıcılar yine de WhatsApp’ı hayatından çıkartmıyor diyebiliriz. Yeni güncellemeler ve eklentilerle özelliklerini geliştiren platform, son olarak iOS kullanıcılarının çok işine yarayabilecek bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu.

Hayatımızın Parçası WhatsApp’ta Yenilik

İlk zamanlar yalnızca anlık mesaj uygulaması olarak kullandığımız ve bu şekilde hayatımıza giren WhatsApp, bugün artık mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü konuşmalarla da önemli bir alanı dolduruyor. İş hayatından okula, özel görüşmelerden arkadaş sohbetlerine birçok alanda kullandığımız WhatsApp gündelik hayatın artık ayrılmaz bir parçası.
Mesajlaşma ve sesli görüşmelerin yanı sıra görüntülü görüşme de yapılabilen platformdan kullanıcıların en çok talep ettiği konuların başında ise görüntülü konuşma içeriği geliyor. Bilindiği gibi görüntülü konuşma yaparken telefonda özellikle de iPhone cihazlarda başka herhangi bir şeyle uğraşmak mümkün olamıyor. Ama son yapılan düzenlemelerle bu sorun artık tarihe karışıyor.

Pencere İçinde Pencere

Yazılı mesajın yanı sıra sesli ve görüntülü görüşmeye de olanak sağlayan platform, iOS sürümü için bir yenilik sunmaya hazırlanıyor. Görüntülü konuşmalar esnasında özellikle iOS cihazlarda görüşme dışında başka bir işlem yapılamazken yeni yapılan çalışma ile artık görüntülü konuşmalar için pencere içinde pencere modu geliyor Meta’nın geliştiricileri tarafından sunulan pencere içinde pencere modu desteği ile artık iPhone’unuzdaki farklı uygulamalar arasında gezinirken kiminle konuştuğunuzu da görmeye devam edebileceksiniz.

Bu özelliğe sahip olabilmek için ise WhatsApp’ınızı 23.3.77 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra pencere içinde pencere özelliğine sahip olabilirsiniz. Böylelikle WhatsApp içinde bir görüntülü arama yaparken, konuşmanız esnasında uygulamayı simge durumuna küçülterek telefonunuzdaki diğer uygulamalarda gezinebilir ve işlem yapabilirsiniz. Yaklaşık 2 yıldır Android telefonlarda olan bu özelliğin artık iPhone kullanıcılarında da olması ile birlikte artık tüm WhatsApp kullanıcıları görüntülü görüşmelerini daha esnek bir şekilde yapabilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz