Teknoloji dünyasının devrim sayılan gelişmelerinden birisi olan ChatGPT dil modeli, her geçen gün başka bir alanda daha kullanılmaya devam ediyor. Son olarak LinkedIn de, OpenAI’ın GPT dil modelinden güç alan yeni yapay zekâ aracı AI Copy Suggestions’ı ilan etti. Modelin platformda bulunan reklam yazarlarına önerilerde bulunmak suretiyle yardımcı olacağı söyleniyor.
Yapay zeka alanındaki çalışmalar çığ gibi büyümeye ve birçok sektöre yayılmaya devam ediyor. Günümüzde Microsoft’tan Google’a, Meta’dan Snap’e kadar çok sayıda teknoloji devinin yapay zekadan yararlanarak gelişmeye devam ettikleri ortada. Bilindiği gibi LinkedIn de yapay zekayı bünyesinde barındıran bir platform olarak çalışmalarına devam ediyor. Ancak son olarak dünyanın en popüler iş ağı olarak ifade edilen LınkedIn’ den bu konuda bir hamle daha geldi. İşte detaylar!

Yapay Zekadan Öneriler

Dünyanın en popüler iş arama platformlarından birisi olan LınkedIn, yepyeni bir üretken yapay zekâ aracı kullanmaya başlayacağını duyurdu. AI Copy Suggestions adı verilen özellik sayesinde LinkedIn’de bulunan reklam kampanyalarının yazılı bölümleri otomatik bölümünün otomatikleştirilmesine yardımcı olacak. Ama yine de yazılı bölümlerin tam olarak oluşturulmasından ziyade reklam yazarına önerilerde bulunacağı söylenebilir. İşleyiş şekli ise şu şekilde olacak. AI Copy Suggestions, kullanıcıların reklamlar için tanıtım metni ve başlıklar oluşturmasına yardımcı olacak. Bunu yaparken LinkedIn’deki verileri kullanarak ve eğer gerekli olursa kullanıcılara değişiklik yapmalarına izin vererek yardımcı olacak. Böylelikle metinlerin ya da başlıkların marka diline uygun olup olmadığı da denetlenebilecek.

Tanıtım Metni ve Başlık Öneriyor

LınkedIn, bundan önce de yapay zeka araçlarını kullanma yönünde pozitif bir tavır sergilemişti. Platformda makaleler, iş tanımlamaları ve LinkedIn profilleri için kişiselleştirilmiş yazılar oluşturma gibi işlevleri içeriyordu. Popüler platformun yeni modeli ise son zamanlarda OpenAI’ın GPT modellerinden yararlanıyor. Araç, birden fazla tanıtım metni ve beşe kadar da başlık önerebiliyor. Ayrıca kampanya yöneticisi üzerinden reklam içeriği oluşturmak için de oldukça işlevli. Tüm bunları yerine getirebilmek için ise kullanıcının LinkedIn’deki sayfasında bulunan bilgileri, kriterleri ve hedef kitleleri kullanacak. Sistem şu anda test aşamasında.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz