Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Yapı Kredi Mobil uygulaması ile artık kripto para transferleri yapılmaya başlanıyor. Uygulamaya eklenen transfer özelliği ile kullanıcılar IBAN bilgisi girmeden kripto para borsalarına 7/24 transfer işlemi yapabilecek. 

Son yıllarda neredeyse tüm ülkelerin ve şirketlerinin radarında olan kripto para borsası, Türkiye’de de sık sık konuşuluyor. Dünyada en fazla kripto para işlemi yapan ülkelerden biri olan Türkiye, geçen haftalarda ise kripto para konusunda ciddi skandallarla karşılaştı. Günden güne hayatımızın içine giren kripto varlıklarla alakalı yeni bir düzenleme de gelmişti. 

Kripto varlık transferleri bankalar aracılığıyla yapılmaya başlanmıştı

30 Nisan’da yürürlüğe giren düzenleme kapsamında, kripto para ve varlıklar ile doğrudan veya dolaylı olarak ödeme işlemleri yapılamayacak. Bu nedenle, alışveriş ödemelerinde kripto para kullanımı mümkün olmayacak. Aracı kurumları da devre dışı bırakan yönetmelik kapsamında, sadece banka aracılığı ile kripto para borsasına yatırım yapılabilecek. Söz konusu yasa tasarısıyla bankalar aracılığıyla kripto para transferlerinin yapılabilmesi kararının ardından Yapı Kredi bankasından da bu konuda yeni bir atak geldi. 

Yapı Kredi yaptığı bir açıklamayla, mobil uygulamasına eklenen kripto varlık transfer özelliği ile 7/24 para transfer yapılabildiğini duyurdu. Açıklamada kullanıcıların, Btcturk ve Paribu kripto para borsalarına IBAN veya hesap bilgisi girmelerine gerek kalmadan işlemlerini yapabileceği belirtildi. 

Yapı Kredi Mobil ile 7/24 kripto para transferi

Yapı Kredi Mobil uygulamasına eklenen kripto varlık transferi ile alakalı Yapı Kredi Operasyondan Sorumlu Yöneticisi (COO) Cahit Erdoğan da bazı açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan: “Dijitalleşme, tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri değiştiriyor. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşme hızının artmasıyla birlikte varlık kavramı da giderek şekil değiştirdi. Yapı Kredi olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor, dijital alandaki yatırımlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda son teknoloji ve trendlere göre şekillendiriyoruz. Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:

Turkcell Paycell’de Artık Kripto Para Alım Satım İşlemleri Yapılabiliyor

Resmi Gazete’de Yayımlanan Genelge, Kripto Para Piyasasına Yeni Bir Düzenleme Getirdi! 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz