HomePod Siri Deezer

Apple’ın sesli asistanı Siri, yeni bir güncelleme ile ‘HomePod’ akıllı hoparlörlerde Deezer entegrasyonu aldı. Sesli kontrol özelliğinin, ‘HomePod’larda Deezer Premium, HiFi, Aile ve Öğrenci aboneleri tarafından kullanılabildiği belirtildi. Kullanıcıların artık; HomePod ve HomePod Mini’de Siri’den, sesli komutlarla istedikleri parçayı Deezer’da çalmasını isteyebilecekleri dile getirildi.  

Akıllı hoparlör sahiplerinin yüzde 70’i, düzenli olarak müzik çalmak için sesli kontrol özelliğini kullanıyor. Bu kapsamda, Deezer da Apple ekosisteminde sesli asistan hizmetine entegre olduğunu duyurdu. Siri, yeni bir güncelleme ile ‘HomePod’ akıllı hoparlörlerde Deezer entegrasyonu aldı. Sesli kontrol özelliğinin, ‘HomePod’larda Deezer Premium, HiFi, Aile ve Öğrenci aboneleri tarafından kullanılabildiği belirtildi. Kullanıcıların artık; HomePod ve HomePod Mini’de Siri’den, sesli komutlarla istedikleri parçayı Deezer’da çalmasını isteyebileceklerinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; yapılan entegrasyon sayesinde Deezer, artık sesli kontrolle istenilen parçayı HomePod ve HomePod Mini’de çalabiliyor. iOS kullanıcısı müzik-severler, Deezer’ı varsayılan müzik hizmeti olarak ayarlayabiliyor ve Siri’den Deezer’ın 73 milyon parçadan oluşan küresel kataloğundan herhangi bir şarkıyı çalmasını isteyebiliyor. Tüm ücretli aboneler, iOS 14.3 ve üzeri işletim sistemi sürümü ve en son HomePod yazılımı ile “Hey Siri, Flow’umu çal” gibi hatırlaması kolay bir dizi komut vermek için seslerini kullanabiliyor ve sevilen parçaların sonsuz bir karışımının yanı sıra, yeni sanatçıların keşfedilmesine yardımcı olacak önerileri de dinleyebiliyor.  

HomePod cihazlarda Deezer entegrasyonu, şimdilik yalnızca seçili pazarlarda mevcut olacak

HomePod Deezer Entegrasyonu

Paylaşılan diğer bilgilere göre, sesli kontrol özelliği ayrıca; belirli parçaların, sanatçıların, albümlerin, favorilerin veya çalma listelerinin çalınmasına da olanak tanıyacak. Deezer varsayılan olarak ayarlanmadıysa da “Hey Siri, Deezer’da Bad Bunny çal” denmesi veya “Hey Siri, ‘Dance Monkey’i çal” gibi bir komutun sonunda Deezer’da denmesi yeterli olacak. Ayrıca kullanıcılar, parçaları beğenilebilecek ve tekrarlı olarak veya karışık sıralamada çalabilecek. Deezer HiFi aboneleri de parçaları yüksek kaliteli sesle dinlemek için HomePod ve HomePod Mini’lerini kullanabilecek.  

HomePod ve HomePod Mini’lerde Deezer entegrasyonu; şimdilik yalnızca Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’de mevcut olacak. Kullanıcıların, Deezer’ı Apple HomePod veya HomePod Mini’de kullanmaya başlamak için Deezer uygulamasını başlattıklarından ve hesap ayarlarında hoparlöre bağladıklarından emin olması gerekecek. Diğer yandan; yaşanan gelişme sonrası Deezer İş Ortaklığı Çözümleri Direktörü Nicolas Pinoteau, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pinoteau, açıklamasında HomePod sayesinde dinleyicilerimiz ses kalitesinden ödün vermek zorunda değil. HiFi kullanıcıları, en sevdikleri melodileri gerçek kayıpsız sesle dinlemeye devam edebilirler. Ancak merak etmeyin, HiFi’niz olmasa bile, Apple HomePod’daki Deezer, aynı anda birden fazla iş yapmanız gerektiğinde veya gözlerinizi ve parmaklarınızı rahatlatmak istediğinizde mükemmel bir ev arkadaşıdır” ifadelerini kullandı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Deezer Canlı Müzik Yayını Sektörüne Girmek için DREAMSTAGE ’e Yatırım Yaptı

Deezer, ‘4 Mayıs Star Wars Günü’nü Kutluyor! 

Deezer, Widget Çalar Özelliği ile Tüm Sitelere Podcast ve Müzik Eklemeyi Kolaylaştırıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz