Turkcell Paycell uygulaması ile kripto para alım satım hizmeti vermeye başladı. Kullanıcılar artık mobil uygulamaya eklenen “Dijital Varlık Al/Sat” menüsü sayesinde kolay bir şekilde kripto para işlemleri yapabilecek. 

Özellikle 2020 yılından bu yana kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik, devletlerin kendi kripto parasını çıkarmak için çalışması bu bağlamda kripto paraya olan güveni ve yatırımı da artırmaya başladı. Bunun yanı sıra Tesla gibi şirketlerin yüksek meblağlarda yatırım yapması, Master ve Visa’nın kripto para ile ödeme almaya başlayacağını duyurması gibi durumlar da kripto paraların hayatımızın içine iyiden iyiye gireceğinin bir göstergesi. Şimdi ortaya çıkan yeni bir haber ise artık Türkiye’deki kullanıcıların daha kolay bir şekilde kripto para alım-satım yapmasını sağlayacak. 

Turkcell Paycell ile artık BTC ve kripto para işlemi yapılabilecek

Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu mobil uygulamalarından olan Paycell’e eklenen yeni bir menü artık ülkemizdeki kullanıcıların global alanda hizmet veren borsaları kullanmalarına gerek kalmadan kripto para alabileceklerini ortaya çıkardı. Turkcell Paycell’e eklenen “Dijital Varlık Al/Sat” isimli yeni bir menü bu durumun resmi bir kanıtı oldu. Artık dileyenler bu menüye giriş yaptığında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) isimlerine sahip kripto para birimlerini satın alınabiliyor.

Turkcell Paycell’e “Dijital Varlık Al/Sat” isimli menünün eklenmesi Türkiye için oldukça önemli bir gelişme. Bu adım devletin kripto para alım satım işlemine resmi olarak izin verdiğini gösteriyor. Turkcell’in halka arz edilmiş bölümü sayılmazsa şirketin en büyük ortağı yüzde 26,2 ile Türkiye Varlık Fonu olarak görülüyor. Bu da dediğimiz gibi, kripto para satın alım işlemlerinin devlet tarafından onayladığı anlamına geliyor. 

Bu yeni önemli gelişme sayesinde artık kripto para yatırımı yapmak isteyen kişiler küresel borsaları kullanmak zorunda kalmadan uygulama üzerinden kolay bir şekilde kripto para alıp satabilecekler. Saniyeler içinde yapılabilen bu işlem için kullanıcıların Paycell’e eklenen yeni “Dijital Varlık Al/Sat” bölümüne girip “Al” seçeneğine tıklayarak kolay bir şekilde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC)satın alabilir. 

Turkcell Paycell uygulamasının Android sürümü için buraya; iOS sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Tesla, Bitcoin Yatırımıyla Otomobil Satışlarından Daha Fazla Gelir Elde Etti

Bitcoin, 24 Saat İçerisinde Yaşadığı Yüzde 16 Değer Kaybı ile 50 Bin Dolar Seviyesine Geriledi 

Sohbet Robotları, 3D Yazıcılar, Genom Bilimi | Haftalık Teknoloji Programı #6:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz