Bitcoin 25 Bin Dolar

Kısa bir süre önce rekor tazeleyerek 23 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, yükselişini sürdürerek bu kez de 25 bin dolar sınırına dayandı. Popüler kripto para biriminin, 2020 yılı başından bu yana yüzde 240 değer kazandığı ifade edildi. 

Özellikle Kasım ayı başından sonra hızlı bir ivme yakalayarak Aralık ayında rekor tazeleyen ve 23 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, yükselişini sürdürerek bu kez de 25 bin dolar sınırına dayandı. Popüler kripto para biriminin, 2020 yılı başından bu yana yüzde 240 değer kazandığı ifade edildi. Güncel olarak 24 bin 700 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in, TL piyasasında da 187 bin 700 lira seviyesini geride bırakmış olduğu belirtildi. Bitcoin’de yaşanan artış, diğer kripto para birimlerine de yansıdı. ‘Ethereum’, 623 dolar seviyesine yükselirken ‘Litecoin’ de benzer şekilde, yükseliş yaşayarak 127 dolar seviyesine ulaştı.  

Bitcoin’in üst üste yaşadığı rekorlar, analistlerin de farklı kutuplara ayrılmasına sebep oldu. 2020’den önce en son 2017 yılında 19 bin 666 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran kripto para, 2018 yılında büyük bir düşüş yaşamış ve 3 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu nedenle birçok kişide, kırılan rekorların ardından bir düşüş yaşanması beklentisi vardı. Bitcoin de bu seneki rekorunun ardından 16 bin dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da tekrar yükselişe geçmiş ve rekor tazelemişti. Analistler, bu nedenle Bitcoin’den artık daha yüksek bir stabilizasyon beklediklerine işaret etmişti. Diğer kutupta yer alan analistler ise Bitcoin’in, yeniden 2018 yılındakine benzer bir çöküş yaşayacağını savunmuştu.  

Bitcoin için yapılan 2021 yılı tahminleri, 100 bin dolar seviyesine işaret ediyor

Bitcoin 2021 Tahminleri

Diğer yandan; Bitcoin için yapılan 2021 yılı tahminleri, popüler kripto para biriminin 100 bin dolar seviyesine ulaşacağına işaret ediyor. Söz konusu artışın, tüm kripto para birimlerine de olumlu anlamda etki etmesi bekleniyor. Bitcoin’in, 2021’de bu kadar büyük bir yükselişe geçip geçemeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, 20 Bin Dolar Barajını Aşmasının Hemen Ardından 23 Bin Dolar Seviyesine Ulaştı 

Bitcoin, Yıllık Bazda Yüzde 189’luk Bir Değer Artışı ile 20 Bin Dolar Barajını Aştı

Genelde Yatırım Aracı Olarak Kullanılan Bitcoin 21. Yüzyılın Altını Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz