Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaDijitalDiscord, Android'e Ekran Paylaşımı Özelliği Getiriyor

Discord, Android’e Ekran Paylaşımı Özelliği Getiriyor

Genellikle video oyuncularının kullandığı sesli ve yazılı iletişim platformu Discord’a yeni bir özelliğin ekleneceği ortaya çıktı. Discord ’un Android uygulamasının son beta sürümünde görülen yeni özellik, kullanıcılara ekran paylaşma imkanı sunacak.

Popüler iletişim servisi Discord’un Android uygulamasının 48.2 beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik sayesinde kullanıcılar ekran paylaşma özelliğine sahip olacak. Genellikle oyunseverlerin kullandığı sesli, görüntülü ya da yazılı iletişim gerçekleştirildiği Discord’a eklenen yeni özellik kullanıcıların karşılıklı aramalarda kendi telefonunun ekranını karşıdaki kişiyle paylaşmasına olanak tanıyacak. 

Kullanıcıların hem masaüstü sürümde hem de mobil uygulamada arayüz bakımından oldukça akıcı ve kolay bir deneyim sağlayan Discord, yeni özellikle pek çok kullanıcının ilgisini çekebilir. Kullanıcılara sunduğu özelliklerle rakiplerinden ayrılmayı başaran ve kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar yapan Discord, bu bağlamda bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. 

Discord ’da kullanıcılar ekran paylaşma özelliğine sahip olacak

Discord’un ekran paylaşmaya olanak tanıyan yeni özelliği Android uygulamasının beta sürümünde ortaya çıktı. Discord’un 48.2 numaralı Android beta sürümünde görülen özelliği XDA-Devolopers ekibi paylaştı. XDA-Developers ekibin paylaştığı videoda görüldüğü gibi, ekran paylaşma butonu, Discord uygulamasının sesli arama arayüzündeki alt çubuğa entegre edilmiş olarak görülüyor.

Discord’un Android beta sürümünde görülen ekran paylaşma özelliğine dokunan kullanıcıları: “Mobil Ekran Paylaşımı burada! Ekranınızı arkadaşlarınızla paylaşarak video izleyin, oyun oynayın veya diğer uygulamalara birlikte göz atın.” yazılı bir açıklama metni karşılıyor. Ekran paylaşımı yapmak isteyen kullanıcılar, butona dokunduklarında “Deneyin” seçeneğine tıklayıp ekranlarını paylaşabilecek. Ekran paylaşma işlemini Discord, hazır hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Discord, yeni özelliği için kullanıcılara bazı uyarılar yapmayı da ihmal etmiyor. Platform, cihazlarının ekranlarını paylaşırken kullanıcıların yanlışlıkla özel ya da hassas bilgilerinin de karşıdaki kişi tarafından görülebileceği konusunda uyarıyor. Discord’un ekran paylaşma özelliğini hala kullanmak isteyen kullanıcılar, karşılarına gelen onay kutusunda yer alan “Şimdi Başlat” butonuna tıklayarak karşısındaki kişiyle ekranlarını paylaşabilir.

İlginizi Çekebilir:

Android Cihazlardan Silinmesi Gereken 21 Uygulama

Acil Durum Anlarında ve Depremde Hayat Kurtaran Uygulamalar 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR