Warner Bros. 2023 Filmleri

2021 yılında çıkış yapacak filmlerini COVID-19’a bağlı sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle ‘HBO Max’ ve sinema salonlarında eş zamanlı olarak yayınlayacağını açıklayan ‘Warner Bros.’, 2023 yılında vizyona girecek filmleri ise ilk önce sinemalarda gösterime sokmayı planladığını duyurdu. Yapılan açıklama sonrası; şirketin, dijital yayın platformu ‘HBO Max’ı gösterim ağı olarak geçici bir süreliğine değerlendirmeye almış olduğu da anlaşılmış oldu.  

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını kaynaklı yapılan karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları, birçok ülkede sinemaların da kapanmasına neden oldu. Bu yüzden birçok medya devi, halihazırda çekilmiş olan ve gösterimi 2020 yılında gerçekleşecek filmlerini vizyona sokamadığı için zarar etmeye başlamıştı. ‘Warner Bros.’ da bu şirketlerin başında geliyordu. Medya devi; bu nedenle, gösterimi 2021’e yerleştirilen filmlerini dijital yayın platformu ‘HBO Max’ ve açık olan sinema salonlarında eş zamanlı olarak yayınlayacağını açıklamıştı. Yaşanan gelişme sonrası; şirket, 2023 yılında gösterime girecek filmlerine ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamayla birlikte; ‘HBO Max’ ile sinemaların filmleri eş zamanlı olarak yayınlama uygulamasının, geçici bir süreliğine değerlendirildiği de anlaşılmış oldu.  

‘Warner Bros, açıklamasında 2023 yılında vizyona girecek filmleri ilk önce sinemalarda gösterime sokmayı planladığına işaret etti. ‘Mad Max’in ön bölümü ‘Furiosa’, aksiyon ve canlı animasyon filmi ‘Coyote vs. Acme’ ve ‘The Color Purple’ın müzikal yorumunun, 2023 yılında önce sinemalarda gösterime gireceği belirtildi. Söz konusu filmlerin ‘HBO Max’taki çıkış tarihlerine ilişkin ise herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Medya devinin, 2023 yılında salgın öncesi döneme dönmeyi beklediği ifade edildi. Diğer yandan; ‘Furiosa’nın 2023 yılının Haziran ayında, ‘Coyote vs. Acme’nin 2023 yılının Temmuz ayında, ‘The Color Purple’ın ise aynı yılın Aralık ayında gelmesi bekleniyordu.  

‘Warner Bros.’, kısa bir süre önce Villeneuve ve Nolan ile ‘HBO Max’ üzerinden bir gerilim yaşamıştı

Nolan HBO Max

Bununla birlikte; ‘Warner Bros.’, kısa bir süre önce ‘Dune’un yönetmeni Denis Villeneuve ve ‘Tenet’in yönetmeni Christopher Nolan ile ‘HBO Max‘ üzerinden ciddi bir çatışma içerisine girmişti. Villeneuve, ‘Warner’ın ‘HBO Max’ı desteklemek adına sinemayı alt üst ettiğine işaret etmişti. Nolan ise ‘HBO Max’ın en kötü dijital yayın platformu olduğunu ifade ederek ‘Warner Bros.’un konuya ilişkin yayın politikasını sert bir biçimde eleştirmişti. Dolayısıyla 2023 yılındaki filmler için ‘HBO Max’ın eş zamanlı yayın listesine alınmaması, söz konusu gerilimi yatıştırmak adına yapılan bir hamle olarak görüldü.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

The Batman Ertelendi: Film 2022’de Vizyona Girecek

Nolan’ın Merakla Beklenen Filmi Tenet ’in Vizyon Tarihi, 12 Ağustos’a Ertelendi

Warner Bros Interactive ‘in Satılığa Çıktığı İddia Ediliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz