Ana Sayfa Dijital YouTube Bilgisayara Video İndirme Özelliği Test Ediliyor

YouTube Bilgisayara Video İndirme Özelliği Test Ediliyor

0
2562
youtube-video-indirme-teknosafari

YouTube ‘un mobil cihazlarda yer alan video indirme özelliği bilgisayar kullanıcıları için de yayınladı. Özellik, şu anda sınırlı bir kullanıcı kitlesi ile test ediliyor.

YouTube kullanıcıları, yıllardır içerikleri indirebilmek için üçüncü parti yazılımlara başvuruyor. Ancak bu tarz yazılımlar, beraberinde virüs ve benzeri problemleri getirebiliyor. YouTube yetkilileri ise konu hakkında herhangi bir açıklama ya da destek bulunmazken, sonunda beklenen özellik ile ilgili ilk ışık gözüktü.

YouTube video indirme özelliği, sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlandı. Yeni özellik, YouTube mobil uygulamasında olduğu gibi çalışacak. Kullanıcılar, videoyu indirdikten sonra uygulamanın içinden videoları izleyebilecek. Yani indirilen video, YouTube uygulaması dışında kullanılmayacak ve başkaları ile paylaşılamayacak.

Yeni özellik, ne yazık ki tüm kullanıcılar için yayınlanmadı. Şimdilik yalnızca belirli kullanıcılar ile deneme aşamasında olan özellik, ilerleyen dönemlerde herkes için yayınlanacak. Ancak görünüşe göre, YouTube Premium abonesi olmayan kullanıcılar, bu özellikten faydalanamayacak.

Tarayıcıda YouTube Video Nasıl İndirilir?

youtube-video-indirme-webdeyazilim

Eğer YouTube Premium üyesiyseniz, deneme aşamasına dahil olup olmadığınızı youtube.com/new adresinden kontrol edebilirsiniz. Adresi kontrol ettiğinizde görseldeki gibi bir seçenek bulunuyorsa, “Dene” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Özelliği aktifleştirdikten sonra yapmanız gereken tek şey indirmek istediğiniz videoyu açıp, videonun sağ alt bölümünde bulunan “İndir” seçeneğine tıklamak oluyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra youtube.com/feed/download adresinden indirdiğiniz videoları kontrol edebilirsiniz. Burada bulunan videolar, süresi ve sınırsız olarak, internet kullanmadan izlenebilir.

İlginizi Çekebilir:

Google Oyun ve Uygulama Akademisi ’nde Türkiye’de 2000 Genç Eğitim Alacak

Netflix ’in En Büyük Anlaşması Yolda

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz