YouTube Hikayede Şarkı Paylaşma
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

‘9to5Google’ın haberine göre; YouTube Music, Instagram ve Snapchat için hikayede şarkı paylaşma özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu özelliğin, Spotify ve Apple Music’te var olan özelliğe benzer şekilde çalışması bekleniyor.  

‘9to5Google’ın haberine göre; ‘Google Play Music’i kısa bir süre önce erişime kapatan Google, ‘YouTube Music’i daha çekici hale getirmek için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Aktarılan detaylara göre; YouTube MusicInstagram ve Snapchat için hikayede şarkı paylaşma özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından; kullanıcıların, YouTube Music üzerinden dinledikleri şarkıları Instagram ve Snapchat hikayelerinde paylaşabilmeye başlayacakları ifade ediliyor.  

‘9to5Google’ınYouTube Music’teki ‘Paylaş’ sekmesinde yer alan Instagram Hikayeler’ ve ‘Snapchat Hikayeler’ ikonlarını görmesi sonrasıözelliğin varlığını tespit ettiği belirtiliyor. Fakat ikonlara tıklamak, henüz herhangi bir işleve yol açmıyor. Bununla birlikte; güncel olarak çoğu kullanıcı, kendi YouTube uygulamasında söz konusu ikonları göremiyor. Bu nedenle özelliğin, hala test aşamasında olduğu ve ikonların, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi için görünür hale getirildiği düşünülüyor.

Hikayede şarkı paylaşma özelliği, Spotify ve Apple Music’te halihazırda bulunuyordu

Hikayede Şarkı Paylaşma
*Kaynak: beebom.com

Diğer yandan, daha önce Spotify ve Apple Music de hikayede şarkı paylaşma özelliğini kullanıma sunmuştu. YouTube Music’in üzerinde çalıştığı özelliğin de Spotify ve Apple Music’e benzer şekilde çalışacağı tahmin edildi. Paylaşılan diğer detaylara göre, özelliğin kullanıma sunulmasının ardından; kullanıcılar hikayelerde, paylaşılan parçanın adını, sanatçı adını ve albüm kapağını görecek. Hikayede görülen görsele tıklayan kullanıcılar, YouTube Music’te ilgili şarkının yer aldığı sayfaya yönlendirilecek.  

Kısa bir süre önce bir ‘Reddit’ kullanıcısı; YouTube Music’inSpotify’ın ‘Year in Review’ isimli yıl içerisinde en çok dinlenen şarkılardan oluşan çalma listesi özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlandığına işaret etmişti. Özellik, henüz yaygın kullanıma açılmamış olsa da platformun, ‘Year in Review’ çalma listesini yıl sonuna kadar kullanıcı beğenisine sunacağı tahmin edilmişti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Music, YouTube’da Beğenilen Videoları Gizleme Özelliği Getirdi

‘YouTube Music’ Platformunun Apple Watch Uygulaması, Kullanıcı Beğenisine Sunuldu 

YouTube Music’e şarkı sözü takip etme özelliği geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz