Instagram Kaybolan Mesaj Özelliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Instagram ve Messenger, bünyesine kaybolan mesaj özelliği eklediğini duyurdu. Şu anda yalnızca ABD ağında kullanıma açılan ve yakında yaygın kullanıma genişletilecek olan özelliğin; kullanıcılar sohbeti terk ettikten sonra, mesajların silinmesini mümkün kılacağı ifade edildi.  

Instagram ve Messenger, bünyesine kaybolan mesaj özelliği eklediğini duyurdu. Özellik, güncel olarak yalnızca ABD ağındaki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Şirket; kaybolan mesaj özelliğini, yakın zamanda diğer ülkelerde de yaygın kullanıma açacağına işaret etti. Aktarılan detaylara göre; özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların, Instagram DM veya Messenger sohbet sayfalarını yukarı kaydırması gerekiyor. Sohbet ekranı yukarı kaydırıldığında, gizli sohbet özelliği aktif hale geliyor. 

Bu moda geçiş yapıldığında; kullanıcılardan biri sohbeti terk ederse, gönderilen tüm mesajlar tamamen kayboluyor. Bununla birlikte; görüşmedeki kullanıcılardan biri ekran görüntüsü alırsa, Snapchat’e benzer şekilde karşı tarafa bildirim gidiyor. Instagram’ın, söz konusu özelliği Mart ayında test etmeye başladığı ve özelliğin, maymun emojisiyle etiketlenen bir kodun gömülü olduğunun ortaya çıkmasıyla keşfedildiği biliniyor.  

Messenger, halihazırda kaybolan mesaj özelliğini gizli sohbet sekmesinde bulunduruyordu

Messenger Kaybolan Mesaj

Diğer yandan; Messenger, halihazırda gizli sohbet sekmesinin bir parçası olarak kaybolan mesaj özelliğini bünyesinde bulunduruyordu. Fakat söz konusu özelliğe, birkaç adımda erişilebiliyordu. Bununla birlikte; özellik, her bir mesaj için ayrı ayrı zamanlama yapılmasını gerektiriyordu. Instagram’da ise kullanıcılar, ilk kez sohbetteki mesajlarının kaybolmasını tercih etme seçeneğine sahip olacak. Özelliğin kullanılabilmesi için Instagram’da, Messenger destekli yeni sohbet özelliklerinin etkinleştirilmiş olması gerekecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsaApp’a Belli Bir Süre İçinde Kaybolan Mesajlar Özelliği Geliyor

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

WhatsApp, Süreli Mesajlar Özelliğini Yayımladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz