YouTube Music Beğenilen Videoları Gizleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

YouTube Music, YouTube’da beğenilen videoları gizleme özelliğini bünyesine ekledi. ‘Ayarlar’ bölümünden aktif hale getirilebilen özelliğin; kullanıcıların YouTube’da beğendikleri videolarınYouTube Music’te karşılarına çıkmasının önüne geçtiği ifade edildi. 

YouTube MusicYouTube’da beğenilen videoları gizleme özelliğini bünyesine ekledi. Şirketin; bu hamle ile kullanıcıların, YouTube ve YouTube Music arasındaki bağlantıyı kesebilmelerini mümkün kılmayı hedeflediği ifade edildi. ‘Ayarlar’ bölümünden aktif hale getirilebilen özelliğin; kullanıcıların YouTube’da beğendikleri videoların, YouTube Music’te karşılarına çıkmasının önüne geçeceği belirtildi.  

Normal şartlarda; ‘YouTube Premium’ üyeleri, YouTube Music’e giriş yaptıklarında YouTube’da beğendikleri videolar da platformda karşılarına çıkıyordu. Bu da müzik videosu olmayan videoların daYouTube Music’ akışında, gereksiz yer kaplamasına neden oluyordu. Teknoloji devi, söz konusu probleme bir çözüm getirebilmek adına ‘Ayarlar’ menüsüne “YouTube’dan beğendiğim müzikleri göster” şeklinde bir seçenek ekledi. Kullanıcıların; bu seçeneği kapatmaları durumunda, ‘YouTube Music’ akışlarında YouTube’da beğendikleri videoları da artık görmeyecekleri ifade edildi.  

YouTube Music bünyesine eklenen yeni özellik, beğenilen müzikleri de akışta görünmez hale getiriyor

YouTube Music Yeni Özellik

Diğer yandan; YouTube Music bünyesine eklenen yeni özellik, hem masaüstü sürümünden hem de mobil uygulamalar üzerinden kullanılabiliyor. Söz konusu seçenek kapatıldıktan sonra YouTube’da beğenilen müzik videolarının da görünmez hale gelecek olması nedeniyle özelliğin, bazı kullanıcılar için işlevsiz olabileceği tahmin ediliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘YouTube Music’ Platformunun Apple Watch Uygulaması, Kullanıcı Beğenisine Sunuldu 

YouTube Music’e yeni özellik: Kullanıcılar bilgisayarlarından müzik yükleyebilecek

YouTube Müzik, Spotify’ın Hızlı Kaydırma Özelliğini Bünyesine Ekleyebilir 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz