Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

YouTube, ABD’deki tüm iOS kullanıcıları için ‘resim içinde resim’ özelliğini sunmaya hazırlanıyor. 2018 yılından beri Android kullanıcılarına sunulan özellik, daha önce de belirtildiği gibi YouTube Premium iOS kullanıcıları için de geçerli olacak. Ancak daha sonra diğer kullanıcılara da gelmesi bekleniyor. 

YouTube’un son yıllarda eleştirilere tabi tutulduğu bir konu olan ‘arka planda video oynatamama sorunu’ bulunuyor. Video platformu YouTube’un ‘resim içinde resim’ yani ‘picture in picture’ özelliği ile kullanıcıların diğer uygulamalarda gezinirken ekranda minik bir oynatıcıda video izlemesine imkan tanıyor. Platformun sunmuş olduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar izledikleri video kapanmadan farklı uygulamalarda gezinebiliyor. 2018 yılından bu yana Android kullanıcılarının deneyimleyebildiği özellik iOS kullanıcıları için aktif değildi. 

Android ve web uygulamaları için geçerli olan YouTube ‘resim içinde resim’ özelliği geçen sene Apple lansmanından sonra iOS kullanıcıları için de geçerli olacaktı. Ancak okların Google’a yönetildiği özellikte bazı sıkıntılar yaşandı ve hala kullanılabilir değil. Ancak yapılan yeni bir açıklamayla YouTube’un ABD’deki iOS kullanıcıları için özelliği test etmeye başladığı belli oldu. Detaylara göre, YouTube söz konusu özelliği test etmeye başladı. 31 Ekim’de sona erecek test süresinden sonra şirketin özelliği açması bekleniyor. Ancak bu konu hakkında tam tarih henüz belirtilmedi. 

YouTube Premium kullanıcılar özelliği web sitesi üzerinden deneyebilecek

YouTube, Premium aboneleri için test etmeye başladığı yeni özellik için kullanıcıların web sitesi üzerinden özelliği deneyebileceğini belirtiyor. 

Premium aboneler için geçerli olan test sürecinde web sitesindeki deneme seçeneğiyle birlikte “iOS’ta resim içinde resim” seçeneği görülecek. Bu alanda işlemleri tamamladıktan sonra, YouTube uygulamasında bir video izlerseniz, uygulamadan çıktığınızda videonun resim içinde resim görüntüsünü görmeniz gerekir.

Bir videoyu resim içinde resim yoluyla görüntüledikten sonra, videonun ekranınızda nerede görüneceğini ve ne kadar büyük olduğunu ayarlayabilirsiniz. Videoya dokunduğunuzda YouTube uygulamasına dönersiniz. Telefonunuzu kilitlerseniz video duraklar.

31 Ekim’e kadar geçerli olacak Premium test için özellik kullanılamıyorsa, uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi gerektiği belirtiliyor. 

Bu özellik, YouTube iOS uygulamasındaki mevcut resim içinde resim işlevinden farklı. Çünkü telefonunuzda başka bir uygulamada gezinirken bile video izlemeye devam etmenize olanak tanıyor. 

İlginizi Çekebilir:

YouTube İçerik Üreticileri İçin Yeni Bir Özellik Test Ediyor

YouTube Dislike Sayısını Gizlemeye Başladı!

44MP ön kameralı Vivo V21 ile ilk karşılaşma! Vivo V21e ve Vivo V21 kutu açılımı:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz