Okuma Süresi
1 dakika

Vodafone ve Recommerce, Avrupa genelinde akıllı telefonlarda değişim amaçlı stratejik ortaklıklarını duyurdu

Vodafone, Recommerce ile geri dönüşüm kampanyası başlattığını açıkladı. Vodafone, bu girişimle, mobil endüstrinin atıkları en aza indiren ve karbon emisyonlarını azaltan daha döngüsel bir ekonomiye doğru ilerlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Mart 2022’den itibaren ve Avrupa pazarlarından başlayarak, Vodafone müşterilerine, cihazları için sigorta, destek ve onarım dahil, kapsamlı ve kullanışlı bir hizmet paketi sunulacak. Vodafone, müşterilerin mevcut telefonları için değişim seçeneklerini görmelerini kolaylaştıracak yeni bir dijital platform da başlatacak. Recommerce, Fransız bir firma ve yenilenmiş cep telefonlarının ticaretini yapıyor.

Vodafone’un taahüdü neleri kapsıyor?

Vodafone ayrıca müşterilerini işlevlerini yitirmiş tüm mobil cihazları iade etmeye teşvik edecek ve mümkün olan her yerde, bu cihazların sorumlu bir şekilde geri dönüştürülmesini veya sosyal ya da yardım amaçlı yeniden kullanılmasını sağlayacak. Buna ek olarak, perakende satışta daha geniş bir yelpazede yüksek kaliteli, rekabetçi fiyatlı, yenilenmiş akıllı telefonlar sunmaya başlayacak.

Vodafone’un yeni taahhüdü, Avrupa’daki tüm müşterilerin aşağıdakiler de dâhil olmak üzere kapsamlı ve tutarlı bir dijital yaklaşımdan faydalanmalarını sağlayacak:

  • Yeni telefon alımlarında kaza sonucu oluşan hasarlara karşı da koruma sağlayan sigorta.
  • Esnek takas seçenekleri sunan, kullanımı kolay bir tüketici uygulaması yoluyla, müşterilerin mevcut telefonları için hızlı bir şekilde ödeme almalarının veya daha yeni bir telefon satın alabilmeleri için kredi olanaklarının sağlanması.
  • Kaza sonucu hasar gören cihazların ömrünü uzatabilecek hızlı onarım hizmetleri.
  • Yeni cihazların yanı sıra yüksek kalitede yenilenmiş, ikinci el cihazların perakende satışı.
  • Müşterilerin, eski cep telefonlarını geri dönüşüm veya sosyal/yardım amaçlı kullanım için geri vermeye teşvik edilmesi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz