Oyunseverler Pokémon oynayabilmek için artık Nintendo konsoluna veya bir telefon uygulamasına ihtiyaç duymadan Facebook üzerinden Pokémon oynayabilecek. Sosyal medya devi Facebook’un platforma ekleyeceği oyunlar; ‘PokémonTower Battle’ ve ‘Pokémon  Battle’ ismiyle anılıyor.

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Facebook, hem genç kitleyi korumak hem de platformun kullanımını artırmak amacıyla oyuncuların gerçek zamanlı olarak birbirleriyle mücadele edebilmesine olanak sağlayacak iki yeni Pokémon oyununu bünyesine ekledi.

Dünya çapında tüm kullanıcılara sunulan Tower Battle, oyuncuların Pokémon’ları birbirine istifleyerek en yüksek kuleleri oluşturmaya çalıştıkları bir oyun. Oyuncular, nadir Pokémonları keşfedip yakaladıklarında, seviye atlıyor ve mücadele ettikleri arkadaşlarına karşı skor kazanıyor.

Şu an için Asya-Pasifik bölgesinde kullanıma açık olan Pokémon Medallion Battle ise, bir strateji oyunu. Oyunda, kullanıcılar Pokémon’ları madalyon şeklinde topluyor, savaşıyor ve geliştiriyor. Ayrıca oyunseverler, desteleri sürekli geliştirmek için her ay tanıtılan yeni Pokémonları da keşfedebiliyor.

Pokémon Company CEO’su Tsunekazu Ishihara konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Bu oyunları Facebook üzerinden başlatmak, dünyanın dört bir yanındaki insanların Pokémon’u dijital olarak deneyimlemelerine izin verecek. Bunun için Facebook Gaming ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Sosyal medya platformu Facebook uygulamaya sürekli olarak yatırım yaparak kullanıcıların deneyimini ve etkileşimini artırmaya çalışıyor.

2020 yılında çevrimiçi oynanabilecek Pokémon GO haberimizi buradan okuyabilirsiniz.