WhatsApp, birkaç ay önce cep telefonlarında kullanıma sunduğu fotoğraf sansürleme özelliğini şimdi de bilgisayarlara taşımaya hazırlanıyor.

Dünya çapında en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmek için yenilikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ekran görüntülerini engelleme ve beraberinde birçok yeni özelliği duyuran WhatsApp, şimdi de fotoğraf sansürlemeyi, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda da kullanılabilir hale getirmek için çalışmalara devam ediyor.

Beta Sürümünde Testler Başladı

Geçtiğimiz aylarda iOS ve Android kullanıcılarına sunulan “fotoğraf blurlama” özelliği, mesajlaşırken gönderdiğiniz fotoğrafların tamamını ya da sadece belirli bir kısmını sansürlemeye olanak tanıyordu. WaBetaInfo’nun haberine göre; WhatsApp’ın Android ve iOS’ta bulunan “fotoğraf blurlama” özelliğini Windows ve MacOS kullanıcılarına da sunmak için çalışmalar sürdürdüğü ortaya çıktı.

“Blur Aracı” olarak bilinen bu özellik, WhatsApp’ın 2.2241.2 Beta sürümüyle Windows ve MacOS kullanıcılarına sunuldu. Özellik şu anda tüm beta kullanıcılarında mevcut değil ancak özelliği test eden kullanıcılar, özelliğin tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi sorunsuz çalıştığını ve beta uygulamasının genelinde kullanıma engel bir sorun olmadığını aktardı.

Blur Aracı Nasıl Kullanılıyor?

Blur Aracının çalışma prensibi, mobil cihazlar ve bilgisayarlar için pek farklı değil. Bilgisayarda bu özelliği kullanmak için, tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi bir fotoğrafı göndermeden önce blurlama özelliğine tıklayıp mozaik ve normal blur seçeneklerinden birini seçtikten sonra, blurlamak istediğiniz alanı işaretlemeniz yeterli oluyor.

Fotoğraf Blurlama Özelliği, gönderdiğiniz “sansürlü” fotoğrafın sansürünün daha sonra kaldırılmasına olanak tanımadığı için, bu yöntemin önemli verileri sansürlemek adına güvenilir bir yol olduğu belirtiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz