Çin merkezli ZTE Corporation tarafından üretilen ve markanın en popüler akıllı telefonları olan Nubia ve Redmagic markalarının Türkiye’ye geleceği, firma tarafından resmen duyuruldu. Hatta telefonların dağıtımını üstlenecek olan şirket dahi açıklandı.
Dünya çapında gittikçe yaygınlaşmaya başlayan ve sektörde önemli bir yer edinmeye başlayan ZTE, bugün Türkiye için heyecanlandıran önemli bir açıklama paylaştı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir bildiri sunarak Nubia ve Redmagic markalarının Türkiye’ye geleceğini açıkladı. İşte detaylar!

ZTE Bildiri Yayınladı

ZTE bünyesinde 2012 yılında kurulan ve ardından bağımsız bir markaya dönüşen Nubia’nın buna rağmen halen telefonlarını ZTE’yle ilişkili olarak piyasaya sürdüğü bilinen bir gerçek. 2018 yılında Nubia bünyesinde kurulan Redmagic da aynı şekilde güncel olarak en popüler oyuncu telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Son yaşanan bir gelişme olarak ise, ZTE Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir bildiri sunarak Nubia ve Redmagic marka telefonların Türkiye’ye geleceğini açıkladı. Bildiri metni şu şekilde:

“Şirketimiz ile Dünya’nın önde gelen cep telefonu üreticilerinden ZTE ile “ZTE Nubia ve Redmagic” marka cep telefonu ve aksesuarların Türkiye genelinde dağıtımına ilişkin münhasır satış ve dağıtım protokolü imzalamıştır. 160 Ülkeden fazla ülkede ve bölgede global telekom operatörlerine, kamu ve özel müşterilere ve tüketicilere hizmet eden ZTE, 33.000’den fazla çalışanı ve gelirinin %16.4’ünü ARGE yatırımlarına ayırma stratejisi ile en yenilikçi ve yaratıcı teknoloji, ürün ve çözümleri Dünya’daki nüfusun 4’te 1’inden fazlasına ulaştırmaktadır. Şirketimiz özellikle “Nubia” markalı cep telefonlarının, 3D Tabletlerin, Akıllı Saatlerin ve ‘Redmagic’ markalı oyun telefonlarının Türkiye pazarına sunulması amacı ile çalışmalarına hız verecektir.

Bu anlaşmanın Şirketimizin cirosunu önemli yönde etkilemesi beklenmektedir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.”

Arena Bilgisayar ile Türkiye’ye Geliyorlar

Bilindiği gibi Nubia serisi, genellikle üst düzey özelliklere sahip akıllı telefonları içerirken, Redmagic serisi ise özellikle oyun odaklı telefonları içeriyor. Daha çok performans, oyun deneyimi ve özel tasarım gibi alanlarda öne çıkan telefonlar yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Redmagic serisi ile oyun tutkunlarının gönlünü fetheden şirket, bu telefonlarda yüksek yenileme hızına sahip ekranlar, güçlü grafik işlemciler, geniş RAM kapasiteleri ve soğutma sistemleri gibi özelliklerle oyun performansını artırmayı hedefliyor. Son olarak ZTE’nin popüler iki markasının Arena Bilgisayar aracılığıyla ülkemize geleceğini de belirtelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz