PUBG Mobile’ın geliştirici ekibi son aylarda güncellemelere ve oyuna yeni özellik eklemede oldukça sıkı çalışıyor. Geliştirici ekip son olarak Rage Gear modunu ve Death Race modunu eklediği oyuna başka özellikler eklemeye de devam edecek gibi duruyor.

Oyunun Çince sürümünden sızan bazı görüntülere göre, PUBG Mobile’a Call of Duty’de görmeye alışık olduğumuz ‘drone’lar eklenecek. Ancak Call of Duty: Mobile’da olduğu gibi savaşmak için değil daha ziyade casusluk aracı olarak kullanılacak. Bu, hareket etmeden önce bir alanı kontrol edebilmeye yarayacak.

PUBG Mobile’a eklenmesi beklenen drone’lara silah monte edilip edilmeyeceği veya oyuncuların bunları sadece bir casusluk aracı olarak kullanma seçeneğine sahip olacağı henüz belli değil. Ayrıca Miramar gibi daha büyük haritalar söz konusu olduğunda, drone’ların menzili nasıl olacak bilinmiyor.

2020 yılında PUBG Mobile’a eklenmesi beklenen drone özelliği oyunun seyrini ne ölçüde ve nasıl değiştir henüz belli değil, ancak haritada insanlarla karşılaşmak için hareket etmek yerine farklı stratejiler ile rakipleri bulmak oyuncuların yararına olacaktır.