Time Dergisi 2019 yılının en iyi 10 filmini seçti. Açıklanan listede büyük ilgi çeken Joker bulunmuyor. The Irishman ve seyirciyi ikiye bölen Bir Zamanlar Hollywood ise listeye eklenmiş durumda. Bu iki film dışında listede en çok dikkati Jennifer Lopez’in yer aldığı Hustlers çekti.

Time Dergisi’nin 2019 filmleri arasından seçtiği 10 film ise şu şekilde:

1. Pain and Glory

Filmin başrollerinde Antonio Banderas ve Penelope Cruz yer alıyor. Film, Banderas’ın canladırdığı karakter olan yönetmen Salvador Mallo’nın yaptığı seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları konu alıyor.

2. The Irishman

The Irishman filmi, Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi başrollerde buluşturdu. Martin Scorsese imzası taşıyan film, İkinci Dünya Savaşı sonrasında Amerika’da ortaya çıkan organize suç dünyasını ve aydınlatılmamış olayları konu alıyor.

3. Bir Zamanlar Hollywood’da

Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’i başrolde buluşturan,Quentin Tarantino imzalı film seyirciye ABD sinema sektörünün perde arkasında yaşananları aktarıyor.

4. Marriage Story

BaşroldeAdam Driver ve Scarlett Johanssın yer alıyor. Film, evliliklerinin sonuna gelen bir yönetmenin hayatını konu alıyor.

5. Little Women

Greta Gerwig’ın yönetmenliğini üstlenen film iç savaş sonrası Amerika’da hayata tutunmaya çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

6. Parasite

En iyi 50 Kore filmi listesinde zirveye yerleşen Parazit, sefalet içerisinde yaşayan bir ailenin sınıf atlama çabası ve servet kibrinin yol açtığı trajikomik olayları anlatıyor.

7. Knives Out

Daniel Craig ve Chris Evans’ın başrolleri paylaştığı filmin konusu polisiye. Film, suç romanı yazarı Harlan Thrombey, yaş gününde evinde ölü bulunmasıyla başlayan olayları konu alıyor.

8. Dolemite Is My Name

Film komedyen ve oyuncu Rudy Ray Moore’un hayat hikayesini anlatıyor.

9. A Beautiful Day in the Neighborhood

Biyografi filmi olan A Beautiful Day In The Neighborhood’da başrolü Tom Hanks ve Matthew Rhys paylaşıyor. Gerçek olaylara dayanan 27 Şubat 2020’de vizyona girecek.

10. Hustlers

Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’ın yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Lorene Scafaria oturuyor. Filmde Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Keke Palmer, Lili Reinhart, Lizzo ve Cardi B yer alıyor.