Vodafone’un girişim hızlandırma programı Vodafone Vitrin, bu yıl Endeavor ana iş ortaklığında yürütülecek

Vodafone’un 4 yıl önce hayata geçirdiği girişim hızlandırma programı Vodafone Vitrin, 2022 yılında Endeavor Türkiye işbirliğiyle gerçekleştiriyor. Vitrin ve Endeavor Türkiye ortaklığında başlatılacak program kapsamında seçilecek 10 girişime mentorluk desteğinin yanı sıra ölçeklenme odaklı atölyelere katılma imkânı ve Vodafone ile işbirliği kapsamında değerlendirilme, Vodafone müşterilerine ulaştırılarak işlerini ortak büyütme olanağı sunulacak. Programla ilk bir yıl içinde en az 3 dijital girişimle gelir ortaklığı yapısı kurulması hedefleniyor. Programa başvurular vodafone.com.tr/vitrin adresinden alınacak.

Vodafone Türkiye: İlk bir yıl içinde en az 3 dijital girişimle gelir ortaklığı yapısı kurmayı hedefliyoruz

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Uğur Sennaroğlu, şunları söyledi: “Amacımız, girişim ekosisteminin bir parçası olarak ekosistemin büyümesine öncülük etmek. Bu programla, insanların hayatına değer katan, hayatı kolaylaştıran yeni ürün ve servislerin büyümesine destek oluyoruz. Sahip olduğumuz varlıklarla girişimler için önemli bir kitle erişim kaynağı durumundayız. Şirketimiz aynı zamanda satış  ve pazarlama alanındaki deneyimi ve bilgi birikimi ile girişimcilere yardımcı olurken, onları milyonlarca müşterisiyle buluşturarak kaldıraç etkisiyle ürün ve servislerinin hızla yayılmasını sağlıyor. Endeavor ortaklığında başlatacağımız yeni program kapsamında seçilecek 10 girişime mentorluk desteğinin yanı sıra farklı çalıştaylara katılma imkânı sunacağız. Ayrıca ilk bir yıl içinde en az 3 dijital girişimle gelir ortaklığı yapısı kurmayı hedefliyoruz”

Endeavor Türkiye: En hızlı büyüyen girişimleri bulmak istiyoruz

Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ise şu ifadeleri kullandı: “Endeavor Türkiye olarak ekosistemdeki 15. senemizdeyiz ve deneyimimizi her sektörden girişimciye sunmaktan her zaman heyecan duyduk. Görevimiz, Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerini bulmak ve küresel çapta büyümelerine destek olmak. Bu anlamda kurumsal sektörün girişimcilerle iş birliği yapması, kurulduğumuzdan beri savunduğumuz, girişimcilere ve ekosistemin büyümesine ciddi anlamda katma değeri olan bir konu. Vodafone ile birlikte Vitrin kapsamında destek sunacağımız 10 girişime bolca kapı açmayı ve programdan en üst seviyede fayda sağlamalarını amaçlıyoruz.”

Programın içeriği nasıl?

Vodafone Vitrin programı kapsamında, ilk müşterilerine ulaşmış, yeni satış ve pazarlama kanallarından faydalanarak iş modellerini ölçeklendirmek isteyen ve tercihen bir mobil uygulama üzerinden müşterilerine dijital ürün ya da servis sağlayan firmalarla işbirliği yapılıyor. Bu firmalara satış, pazarlama, operasyon ve teknoloji alanlarında destek veren Vodafone, onları program yöneticileri ve alanında tecrübeli Vodafone yöneticileri ile bir araya getirerek iş modellerini ileri seviyeye taşıma fırsatı sunuyor. Program kapsamında özellikle telekom, B2B, oyun, e-ticaret, yapay zekâ, pazarlama ve reklam teknolojilerinde çözüm üreten firmalara ulaşılması hedefleniyor.

2023 sonuna kadar 50 firmayla işbirliği hedefleniyor

Vodafone Vitrin üyeleriyle “kazan-kazan” yaklaşımıyla çalışan Vodafone, verdiği destekler karşılığında ek bir talep oluşturmadan gelir paylaşım modelini ortaklık planı olarak sunuyor. Vodafone Vitrin üyeleri, Türkiye pazarında kendilerini kanıtladıkları takdirde dünyaya açılarak dijital ürün ve servislerini Vodafone’un faaliyet gösterdiği coğrafyalarda da sunma fırsatı yakalayabiliyor. Programla 2023 sonuna kadar toplam 50 firmayla işbirliği yapılması, bu firmalara 75 milyon TL değerinde destek sağlanması ve söz konusu destekler sayesinde firmalar için ek 600 milyon TL’lik ekonomik değer yaratılması hedefleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz