BluTV geçtiğimiz yıl uzun bir aradan sonra hayranlarıyla buluşan Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi dizisinin 2. sezonunun çekilmeyeceğini açıkladı. Behzat Ç. yerine Ercüment Çözer’in hikayesini anlatacak olan Saygı dizisinin önümüzdeki yıl yayın hayatına başlayacağı yetkililer tarafından bildirildi.

Behzat Ç., 2010-2013 yılları arasında yayınlanmış ve televizyon tarihinin en sevilen dizileri arasına girmeyi başarmıştı. Sevilen dizi Behzat Ç., uzun bir aradan sonra bu yıl BluTV’de yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkmıştı. Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç. rolüyle tekrar ekranlara dönmüş ve dizi ilgiyle izlenmişti. Dokuz bölüm süren dizi 19 Eylül’de sona ererken BluTV sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla dizinin ikinci sezonunun çekileceğini duyurmuştu. Ancak geçtiğimiz ay ortaya çıkan bilgiler Behzat Ç.’nin ikinci sezonunun çekilmeyeceği yönündeydi. Erdal Beşikçioğlu’nun Behzat Ç. ile yolları geçtiğimiz haftalarda ayrılmış ve bu ayrılık sonucu dizinin devam edip etmeyeceği izleyenler için merak konusu haline gelmişti.

BluTV, Behzat Ç. konusuna resmi bir açıklama getirerek akıllardaki soruları yanıtlamış oldu. BluTV, Behzat Ç.’nin ekranlardaki yolculuğunu sürdürmesi için ellerinden geleni yaptıklarını, ancak tüm çabalara rağmen dizinin ikinci sezonunu daha önce açıkladıkları gibi 2020’de izleyici karşısına çıkaramayacaklarını belirtti. Ancak BluTV bu açıklamasının yanında hayranları sevindirecek bir haberle geldi.

Açıklanan bilgilere göre, Behzat Ç.’nin sevilen karakterlerinden olan ve dizinin değişmezleri arasında yer alan Ercüment Çözer karakterini odak noktası alacak yeni bir dizinin geldiği belirtildi. BluTV’de yayınlanacak olan dizi Saygı ismiyle izleyicilerle buluşacak.

Ercüment Çözer’in hikayesine odaklanacak olan Saygı dizisi, BluTV tarafından sosyal medyada şu şekilde duyuruldu: “Başrolünde Nejat İşler’in yer aldığı, Türk dizi tarihinin fenomen karakteri Ercüment Çözer’in hikâyesini yepyeni bir oyuncu kadrosuyla izleyeceğimiz SAYGI, 2020’de sadece BluTV’de!”

Behzat Ç.’nin Erdal Beşikçioğlu olmadan, Ercüment Çözer’e odaklanarak devam ettirmek yerine; BluTV yeni karakterlerle ve oyuncularla farklı bir projeye gidileceğini belirtmiş oldu.

Behzat Ç. ve Erdal Beşikçioğlu olmadan ekranlara farklı bir oyuncu kadrosuyla gelecek olan yeni dizinin sevilip sevilmeyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.