snapchat dünya sağlık örgütü

Snapchat, küresel bir kriz haline gelen koronavirüs için iki yeni filtre oluşturdu. Snapchat Dünya Sağlık Örgütü ile beraber oluşturulan yeni filtreleri, sosyal mesafe gibi alınan önlemleri kullanıcılara hatırlatmak amacıyla oluşturdu.

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle sosyal medyada yayılan yanlış ve yanıltıcı bilgilerin önüne geçebilmek, tüm dünya tarafından yaşanılan bu zorlu süreçte doğru bilginin yayılabilmesi adına birçok sosyal medya platformu ile yürüttüğü işbirliğine Snapchat’i de ekledi. Yeni teknolojileri kullanarak insanların koronavirüs salgını hakkında alması gereken önlemleri daha da yaygınlaştırmak isteyen Snapchat Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte iki yeni filtre ekledi. Eklenen iki yeni filtre, sosyal izolasyon ve sosyal mesafelenme hakkında insanlara alınması gereken önlemleri hatırlatıyor. Bu filtrelerin koronavirüsü ciddiye almayan insanların fikrini ne kadar değiştireceği ise maalesef bilinmiyor.

Dünyada pandemi ilan edilen ve bu zamana kadar dünya çapında 44 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüse karşı alınacak önlemlerden bahseden uzmanlar, önceliğin hijyene dikkat etmek olduğunu dile getiriyor. İşte uzmanlar kişisel hijyenin önemini vurguladığı bu dönemde Snapchat de oluşturduğu yeni filtrelerde alınması gereken önlemlerin altını çiziyor. 

snapchat koronavirüs filtreleri

Snapchat yeni filtrelerle kullanıcıları bilinçlendirecek

DSÖ ile birlikte hazırlanan Snapchat filtrelerinin ilki ‘’Sosyal Mesafem’’ isimli olan filtre, sosyal mesafelenmesinin çok önemli olduğu bu süreçte kolaylık sağlayacağa benziyor. Eklenen Sosyal Mesafem filtresinde, kullanıcılar filtreyi kullanmak istediklerinde ekranlarında DSÖ ve diğer sağlık kuruluşlarının sosyal mesafe ölçütleri dairesiyle karşılaşıyor. Sosyal mesafe ölçütlerine göre hazırlanmış bu dairede, kullanıcılar artırılmış gerçeklik sayesinde sosyal mesafelerini ayarlayabiliyorlar.  

Snapchat’in koronavirüs ile mücadelede bünyesine eklediği bir diper filtre ise; evde kalmak ve yüze dokunmak gibi alınması gereken kişisel önlemlere dair uyarılarda bulunuyor. Eklenen her iki filtrede de alınabilecek ek önlemler için Dünya Sağlık Örgütü’nün internet sitesine yönlendiren bağlantılar bulunuyor.

DSÖ ile birlikte geliştirilen bu filtreler, Snapchat’te daha önce bulunan koronavirüs filtrelerini baz alıyor. Snapchat’in kendi teknolojilerini tüm dünyayı sarsan koronavirüs ile mücadelede insanları bilinçlendirmek amacıyla kullanması ise, şirketin bu dönemde insan hayatına verdiği önemi gösteriyor. 

Snapchat, 2 yeni artırılmış gerçeklik filtresi ekledi 

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

KARANTİNA GÜNLERİ, EVDE CANI SIKILANLAR, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz