3 Boyutlu Destek

3 Boyutlu Destek Ekibi, Covid-19 salgını sebebiyle, sağlık çalışanlarına yüz siperliği noktasında destek olmayı amaçlıyor. Gönüllü ekip, şu ana kadar 40 bin yüz siperliği üretmeyi başardı.

“3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi”, COVID-19 salgını kapsamında sağlık çalışanlarının yüz siperliği üretmeyi amaçlıyor. Bir grup mühendisin, Türkiye’deki 3D yazıcı sahiplerine Twitter üzerinden yaptığı açık çağrı ile gönüllü bir üretim hareketi olarak başladı.

Kolektif üretim hareketi,www.3boyutludestek.org internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye geneline çağrıda bulunarak kısa zamanda binlerce gönüllüye ulaştı. Gönüllü olarak sağlık çalışanları için siperlik üretmek ve üretim için ihtiyaç duyulan ham madde özelinde destek vermek isteyenler 3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi’ne dahil oluyorlar.

Şu an 81 ilde 4000 adetten fazla 3 boyutlu yazıcı ile gönüllüler tarafından üretilen siperlikler, İstanbul’da Türkiye Motosiklet Platformu’nun gönüllü ekibi ile diğer illerde ise whatsapp grubu üzerinden gönüllülerce ücretsiz olarak sağlık kuruluşlarına ve sağlık çalışanlarına ulaştırılıyor.

Tüm sağlık çalışanlarına, yüz siperliği üretilmek isteniyor

yüz siperliği

3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi kurucularından İlker Vardarlı “Plaftormumuz, direkt olarak sağlık personellerinin Koronavirüs’ten korunmalarına destek olmak için başlattığımız bir sosyal sorumluluk girişimi. 3 Boyutlu Kolektif Üretim Hareketi olarak aramıza katılmak isteyen 3 boyutlu yazıcı sahiplerini, bu kolektif üretime katkı sağlamak isteyen kurum ve şirketleri aramıza katılmaya davet ediyoruz. 3 haftada 81 ilde 4000’den fazla 3D yazıcı ile 40.000’den fazla siperlik üretildi ve 250’yi aşkın sağlık kurumuna ulaştırıldı. 3 Boyutlu Destek olarak başlattığımız bu gönüllülük hareketi, hem gönüllüler hem de ulaştığımız sağlık kuruluşları açısından tüm ülkeye yayılmış durumda. Yeni gönüllülerimiz ile daha fazla siperlik üretmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle tüm destek vermek isteyenleri www.3boyutludestek.org web sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza bekliyoruz” dedi.

Sağlık çalışanlarından aldığımız teşekkür bizlerin en büyük motivasyonu diyen İlker Vardarlı, “Tüm gönüllülerimiz ile hep birlikte salgına karşı mücadele ediyoruz. COVID-19 ile mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için çıktığımız bu yolda tüm gönüllülerimize ve destekçilerimize, platformumuzun duyurulmasına, yayılmasına destek vererek farkındalığın artırılmasında ve 3 Boyutlu Destek’in genişlemesine destekte bulunan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Üretim, ham madde temini ya da bilinirliğe destek olabilirsiniz

3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi’ne herkes katkı sağlayabiliyor. 3 boyutlu yazıcısı olan herkes www.3boyutludestek.org adresinden form doldurarak üretim ağına katılabiliyor. Ham madde ve diğer konularda destek olmak isteyen kişi ve kurumlar iletisim@3boyutludestek.org adresinden ekip ile iletişime geçebiliyor. Başta Twitter ve Instagram olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarından @3BoyutluDestek kullanıcı adı ile takip edilebilen platformun iletilerinin paylaşımı, bilinirliğin artması ve desteğin büyümesi açısından da büyük önem taşıyor.

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

Maske takmak virüs yayılımını azaltıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz