Geçen haftalarda 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alan elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla, bu yatırım sayesinde otomobil satışlarından daha fazla gelir elde etti. 

Elon Musk’ın kurucu CEO’su olduğu elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla’nın Bitcoin yatırımı şirketin yüzünü şimdiden güldürmeye başladı. Geçen haftalarda 1,5 milyar dolarlık  Bitcoin yatırımı yaptığını ve artık müşterilerinden de Bitcoin ile ödeme alabileceğini belirten Tesla, bu adımdan çok ciddi bir gelir elde etti. 31 Ocak tarihinde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklayan ve kripto paranın yeni bir rekor kırmasına imkan tanıyan Tesla’nın tüm Bitcoin’leri hala elinde tuttuğunu göz önüne aldığımızda firma 930 milyon dolarlık kar elde etmiş oluyor. Bu ciddi rakamlar Tesla’nın 2020 yılı içinde gerçekleştirdiği otomobil satışlarından daha fazla. Çünkü şirket geçen sene sattığı otomobillerden 721 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtmişti. 

Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doları aştı

Elon Musk ve Tesla’nın da etkileriyle rekorlarına bir yenisini daha ekleyen Bitcoin son olarak 55 bin dolar seviyelerini geçip 57 bin dolara ulaştı. Dünyanın en popüler kripto parasının piyasa değeri ise 1 trilyon doları aştı. Bu önemli eşiğin geçilmesiyle beraber Tesla’nın da Bitcoin yatırımı yaklaşık yüzde 60 artış göstermiş oldu.

Bitcoin rekor kırmaya devam ediyor

2020 yılında başlayan yükselişini sürdürerek yatırımcılarının yüzünü güldüren dünyanın en bilinen kripto parası Bitcoin, rekor kırmaya devam ediyor. Rekor üstüne rekor kıran Bitcoin en son yine Elon Musk sayesinde yükseldi. Resmi Twitter hesabının profil fotoğrafını içinde ‘Bitcoin’in de yer aldığı yeni bir fotoğrafla değiştiren Elon Musk’ın ardından kripto para 57 bin dolar sınırını aştı ve yine tüm zamanların rekorunu kırdı. Haberi yazdığımız sıralarda da 55 bin seviyelerinde olan Bitcoin’in Türk Lirası bazındaki değeri ise şu an 391 bin TL seviyelerinde.

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk, Bir Günlüğüne Twitter Hesabına Yeni Bir Profil Fotoğrafı Ekledi: Bitcoin Rekor Tazeledi! 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

TechTalk Haftalık Teknoloji Sohbet CANLI Yayını #2:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz