Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

CES 2020 fuarında mamaRoo akıllı beşiğini duyurdu. Bebeklere anne kucağındaki hissi yaşatmak için 25 farklı hareket modu sağlayan bu akıllı beşik ayrıca ses efekti de çalıyor.

Ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen şirket, bebeklere doğal ve anne kucağındaymış hissi yaşatmak için yeni beşiğini tanıttı. Akıllı beşik, yatay ve dikey yönde hareket edebilecek kapasiteye sahip bir sepete sahip. Bu sepete 5 farklı hareket tanımlanabiliyor. Programlanabilir bu beş harekete yağmur, deniz, rüzgar ve ninni sesiyle de eşlik edebiliyor. 4moms adlı uygulama ile kullanıcılarına uzaktan erişim imkanı da veriliyor.

4moms adlı firma aynı zamanda araçlar için koltuk, mama sandalyesi gibi ürünleri de 15 yıldır üretiyor. Buradan kazandığı deneyimi akıllı beşiğe aktarmayı başaran firma ürünü 330 dolardan Mart ayında amazon üzerinden satışa çıkaracak. Ayrıca bu fiyata ek olarak 30 dolara bebek sandalyesi olarak kullanılabilecek ayaklar da satılacak. Her ne kadar ebeveynlerin bu teknolojiye güvenmesi biraz zaman alacak olsa da, ileride bu tür ürünleri daha sık göreceğimiz gerçeğini de değiştirmiyor.