Segway, CES 2020 teknoloji fuarında konforlu ve tasarımıyla bilim kurgu filmleri andıran hareketli bir koltuk tanıttı. Tanıttıkları koltuğun ismi: S-Pod 

Hareket kabiliyeti yüksek, tasarımı ile bilim kurgu filmlerini andıran hem de sağlam bir görüntüye sahip olan S-Pod, CES 2020 fuarında tanıtıldı. Segway markasının tanıttığı model, elektrikli bir motora sahip. Yumurtayı andıran formu ve üzerine yerleştirilen led ışık şeritleri ile birlikte güçlü tasarımıyla dikkat çekiyor. Sahip olduğu güçlü motoruyla tam kapasite çalıştığında 40 KM hıza çıkabileceği söyleniyor S-Pod’un 

Bir koltuğu andıran bu aracın kontrolünü, sağ elimizin altına denk gelen bir kontrol mekanizması sayesinde yapıyoruz. Oyun kumandalarında alışmış olduğumuz joystick formuna sahip bu kontrolcü. Sol elimizin altında ise, aracın ışıklarını özelleştirebildiğimiz bir tableti, gizlediğimiz bir göz var. Kendi denge sistemine sahip olan S-Pod kolay kullanımı ile alışma sürecini en kısa süreye indiriyor. Ek olarak aracın üzerinde sağ ve sol sinyal ışıkları ve bir kornası var.  

Fuar alanında düz bir zemin üzerinde hızlı ve dengeli hareket eden S-Pod’un gerçek dünyada nasıl bir deneyim sunacağını bilemeyiz ama sağladığı özellikler, güçlü motoru ve konforu ile konforlu bir ulaşım aracı olabileceği gibi aynı zamanda yaşlı ve engellilere çok daha iyi bir yaşam standardı sunabilir.  

S-Pod 2020 yılının ikinci yarısında önce donanmaya daha sonra son kullanıcıya satılmaya başlayacak. Şimdilik bir fiyat açıklaması yok.  

Kaynak: The Verge

Qualcomm otonom sürüş destek teknolojilerini görücüye çıkardı 

Sinema salonları için yeni bir teknoloji: 4DX Screen

Mazda, elektrikli otomobillerin çevreye dizelden daha zararlı olabileceğini iddia etti