WhatsApp, resim içinde resim modu ile görüntülü konuşma esnasındaki sorunu ortadan kaldırıyor. Yeni güncelleme, daha rahat bir görüntülü konuşma imkânı sunuyor.

WABetaInfo’nun blog hesabından yayınladığı yazıya göre WhatsApp yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, resim içinde resim adını verdiği fonksiyon sayesinde kullanıcılarının görüntülü konuşurken diğer uygulamalara kamera bulanıklaşmadan girmesine izin verecek.

WhatsApp Resim İçinde Resim Modu

WhatsApp, uzun süre önce mesajlaşma ve konuşmaya ek olarak bir de görüntülü konuşma özelliğini kullanıma getirmişti. Ancak, görüntülü konuşma sırasında kullanıcılar, başka bir uygulamaya girdiğinde görüntü bulanıklaşıyor.

WhatsApp, kullanıcılarının bu sorunu yaşamaması için görüntülü görüşmeler için resim içinde resim modu üzerinde çalışmaya başladı. Bu yeni özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, görüntülü konuşurken başka uygulamalara da kamera bulanıklaşmadan girebilecek.

WhatsApp görüntülü konuşmalar için resim içinde resim modu, şu anda iOS beta 22.24.0.79 güncellemesiyle test aşamasında yer alıyor. Kararlı sürüme ne zaman geleceği konusunda şu anlık bir netlik yok. Yeniliğin iOS 15 ve üzeri güncellemelerle uyumlu olduğunu düşünülüyor. Ancak bununla ilgili bir kanıt yok. WABetaInfo tarafından yapılan testlerde yeniliğin en az iOS 16.1 güncellemesiyle çalıştığı kesinleşti.

WhatsApp’ın Planları Dahilinde Olan Diğer Güncellemeler

WhatsApp, ek olarak 21 adet yeni emoji üzerinde çalışıyor. İçerisinde pembe kalp, penguen ve çeşitli birçok kategoriyi barındıran yeni emojiler test aşamasında. Platform, aynı zamanda bünyesinde bulunan sekiz emojinin de tasarımını baştan yaratıyor. Bunlar arasında yalvaran yüz emojisi ve gözleri yaşla dolmuş emoji ve daha birçoğu yer alıyor. Yeni emojilerin WhatsApp için kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil.

WhatsApp, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için güncellemelerine devam ediyor. Anlık mesajlaşma uygulaması en son WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre sohbetlerde arama yapmayı çok kolay bir hâle getirecek ‘tarihe göre arama’ özelliğini getirecek. Söz konusu özellik, aslında iki yıl önce de platform tarafından denenmişti fakat kullanıma sunulmamıştı. Şu an sadece beta kullanıcılarının erişebildiği özellik, bir sohbet içerisinde istediğiniz bir tarihe atlamanıza olanak tanıyor. Böyle bir özellik, uygulamada tam tarihini bilmediğimiz mesajları aradığımız zamanlarda oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz