fotoğraf / cumhuriyet.com

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram için yeni güncelleme yayınlandı. Uygulamanın güncellenen versiyonu bir dizi yeniliği beraberinde getiriyor. İşte güncellenen Telegram’ın yeni özellikleri 

WhatsApp’ın en yakın rakibi Telegram, yakın zamanda uygulamayı ve gizliliğini daha da geliştirmek için çok sayıda özelliği devreye soktu. Sosyal mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcı mesajlarının uçtan uca şifrelenmesi, mesajların planlanması, kaybolan sohbetler vb.Gibi benzersiz sohbet özellikleriyle biliniyor.

Telegram’ın en son güncelleme sürümü 5.13, hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanıcılarının kullanımına açıldı. Uygulamanın güncel versiyonu sohbetler için farklı temalar ve renk gradyanları ve desenleri oluşturmasına, özelleştirmesine veya seçmesine izin veriyor.

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde üst sıralarda olan Telegram özellikle iş dünyası çevrelerinde kullanılan bir mesajlaşma uygulaması. Telegram birçok kişi tarafından WhatsApp’a alternatif olarak kullanılıyor.

Telegram’ın yeni özellikleri neler?

Anahtar bir kelime ile önceki mesajlaşmalarımızda yapmış olduğumuz aramalar, tek bir sayfa üzerinde listelenecek bu şekilde aradığımız mesajı bulmamız çok daha kolaylaşacak. 

Tema Editörü 2.0 sayesinde tasarımsal olarak değişimler yapma olanağımız genişleyecek. Sohbet öğelerinin stillerini ve arka planımızı hızlıca değiştirmemizi sağlayacak. Yazı boyutunda daha rahat değişimler yapmak mümkün olacak. 

Diğer uygulamalarla paylaşım özelliği gelişti. Artık birden çok alıcı seçebilecek ve yorum eklenebilecek. 

Yeni güncelleme ile gece modunu açıp, kapatmak çok daha pratik hale geldi.  

Göndereceğimiz videoların görüntü kalitelerini artık ayarlayabileceğiz. Aynı zamanda depolama alanı denetimi ve önbellek temizliği artık daha kolay. 

Kullanıcılar güncellenen versiyonda göndermek istediği bir mesajın ulaştığından ve okunduğundan emin olmak için mesajı alıcı çevrim içi olduğunda gönderebilecek. Ancak uygulama, bu özelliğin yalnızca “çevrimiçi durumlarını bildiğinizde” çalıştığını belirtiyor. Başka bir deyişle, bu özelliği yalnızca alıcının çevrimiçi durumunu görme izni varsa kullanılabilecek.

Bu yeni gelen özellikler ile kullanım ve güvenlik için geliştirmelerde bulunan Telegram, kullanıcılarını memnun edecek gibi.