Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Amazon e-ticaretten ve kasiyersiz mağazalarından sonra şimdi de normal kasa ve kasiyerlere sahip olacak gıda marketleri açmaya hazırlanıyor. Amazon’un söylediği kadarıyla yeni açılacak gıda marketleri diğerlerine nazaran çok daha ucuz olacak.

Amazon’un yayınladığı bir ilana göre gelecek yıl içerisinde Los Angeles’ta yeni bir market zinciri açılacak. Şirket yeni açılacak olan standart özelliklere sahip marketi Woodland Hills’te açmayı planlıyor.

Bir amazon sözcüsü tarafından açıklanan bilgilere göre söylentiler doğru.  Amazon e-ticaretten ve kasiyersiz mağazalarından sonra 2020 yılında Woodland Hills’te zincir olması olması planlanan gıda marketleri açacak. Amazon sözcüsünün ifadeleri ise şu şekilde: “Amazon, 2020’de Woodland Hills’te bir market açıyor”

CNBC’ye yapılan açıklamada Amazon sözcüsü çalışmaların devam ettiğini doğruladı. Amazon yeni market zinciri için mağaza yöneticisi ve yemek servis çalışanı gibi ilanlar yayınladı. Yalnız dikkat çeken asıl konu Amazon’un yeni gıda market zincirlerinin kasiyerli kasaları tercih etmesi oldu. Amazon daha önce de Amazon Go adlı mağazalarında otonom kasa teknolojileri kullanıyordu. Şirketin yeni açılacak gıda market zincirinde ise kasiyerlerin olduğu kasalar kullanılacak.

Bir alışveriş merkezinde bulunması planlanan mağaza Google Haritalar’a göre eski bir oyuncakçı mağazasının yerine açılacak. Geçtiğimiz aylarda Amazon’un Los Angeles civarinda Whole Foods markasından ayrı yeni bir market zinciri oluşturma planının bir parçası olarak 10’dan fazla kira sözleşmesi imzalandığı biliniyor.

Amazon sözcüsü konuyla alakalı olarak yeni gıda market zincirinin Whole Foods’tan farklı olacağını söylese de marketlerde hangi ürünlerin tüketiciye sunulacağından bahsetmedi.

Ekim ayında market zincirinin ilk mağazalarının Los Angeles, Chicago ve Philadelphia’da açılacağı ise yine edinilen bilgiler arasında yer alıyor.