Samsung’un merakla beklenen yeni katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Flip, 92. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) ilk kez gösterildi.

Los Angeles’ta düzenlenen ve sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Oscar Ödülleri 92. senesinde de tüm dünyaya damgasını vurdu. Ödüller sahiplerini bulurken teknoloji dünyası da oldukça heyecanlı bir gelişmeye tanık oldu. Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşen törende Samsung’un merakla beklenen ve hakkında bir sürü haber çıkan yeni dikey katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Samsung Galaxy Z Flip’in ilk kez tanıtım videosu yayınlandı.

Güney Koreli şirketin ikinci katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olan Galaxy Z Flip’i tüm dünya ilk kez Oscar Ödül Töreni’nde resmi olarak görmüş oldu. Motorola Razr gibi dikey katlanabilen cihazın arkasında yatay olarak konumlandırılmış iki arka kamera bulunuyor. Ayrıca cihazı açmadan bildirimlerin kontrol edilebileceği küçük bir ekran da kameranın yanında mevcut. 92. Akademi Ödülleri’nde ilk kez gösterilen Galaxy Z Flip’in reklam filminde gelen çağrıyı hızlı bir şekilde cevaplayabilmek için dış taraftaki panelin sağa doğru kaydırılabileceği gösteriliyor. Bu özellik de söz konusu ekranın dokunmatik olacağını resmileştirmiş oluyor. Yayınlanan reklamda, Samsung’un yeni dikey katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun eller serbest modundaki görüntülü sohbetler için yarı açık bir şekilde kullanılabileceği de aktarılmış.

Oscar Ödül Töreni’nde yayınlanan reklamda cihazın ismine sair bir detay yer almasa da geçen günlerde Samsung’un Romanya’daki resmi internet sitesinde dikey katlanabilir telefonun korucu kılıfı için bir sayfa açıldı. Koruyucu telefon kılıfının bulunduğu sayfa ‘’Galaxy Z Flip’’ olarak resmileşmiş oldu. 

Samsung’un dikey katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Flip’e dair tüm detaylar yarın (11 Şubat) San Francisco’da düzenlenecek olan Unpacked 2020 etkinliğinde belli olacak. Aynı etkinlikte Samsung’un beklenen amiral gemisi serisi Galaxy S20 ailesinin de tanıtılacağı biliniyor. 

Samsung Galaxy Z Flip ilk reklam videosu:

Samsung Galaxy Z Flip’in fiyatı beklenenden yüksek olacak

Samsung Galaxy S20 ve LED kılıfı resmi web sitesinde görüntülendi!