Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı olan Mobile World Congress’e dair koronavirüs endişesi artıyor. Şirketler söz konusu salgın sebebiyle bu sene düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne katılmaktan vazgeçtiklerini açıklamaya devam ediyor. 

LG, ZTE ve Nvidia Ericsson gibi markalardan sonra Sony de dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından olan Mobil Dünya Kongresi’ne katılmayacağını duyurdu. 

İspanya’nın Barcelona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe Çin merkezli birçok şirket katılacak. Ancak MWC (Mobil Dünya Kongresi)’yi düzenleyen GSMA’in yaptığı açıklamaya göre koronavirüsünün yayılmaya başladığı Huban Eyaletinden gelenler fuara alınmayacak.

Koronavirüs sebebiyle Sony’de MWC’ye katılmıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle fuara katılımını iptal eden Sony, yeni Xperia telefon modelinin tanıtım videosunu YouTube kanalları üzerinden yayınlayacağını açıkladı. Genellikle Xperia modellerini MWC’de tanıtan Sony’i bu sene fuarda katılımcılar ve ziyaretçiler göremeyecek. 

MWC 2020 iptal olacak mı?

Teknoloji dünyasının kalbi olarak da bilinen Çin merkezli firmaların fuara katılacağı düşünülünce birçok firma MWC 2020’nin düzenlenmesini çok tehlikeli buluyor. Etkinliği düzenleyen GSMA, fuarda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtmiş olsa da özellikle büyük şirketler bu seneki katılımları için oldukça temkinli yaklaşıyor. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından olan MWC’nin iptali şu anlık söz konusu olmasa da geçen yıllardaki katılım oranını bu sene beklememekte yarar var.

LG V60, 5.000mAh batarya ve dörtlü kamera dizilimi ile görüntülendi

Corona virüsü nedeniyle NVIDIA, Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacak