Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son zamanlarda küresel ölçekte ekonomik anlamda yaşanan dar boğazdan çıkmaya çalışan birçok büyük marka farklı yol ve yöntemlere başvuruyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre bu konuda yeni bir adım atmaya karar veren bir şirket de Amazon Prime. Wall Street Journal tarafından paylaşılan bir rapora göre, Amazon Prime Video için reklamlı abonelik sistemi düşünüyor olabilir.
Wall Street Journol tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre, Amazon Prime Video için reklamlı abonelik sistemin geçebilir. Netflix ve Disney+’ın geçtiğimiz aylarda çıkarmış olduğu sisteme benzer bir sistem düşünen Amazon Prime hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını ise kısa bir süre sonra göreceğiz. İşte detaylar!

Reklam Karşılığı Uygun Fiyatlı Abonelik

Dünyanın en popüler çevrimiçi sinema ve dizi platformları olan Netflix ve Disney+, bilindiği gibi artan abonelik fiyatlarının ardından reklamlı sistemleri de kullanıma sunmaya başlamıştı. Henüz Türkiye’de uygulanmaya başlamamış olan bu modeller, kullanıcılara saatlik belli reklamlar göstererek normale göre daha uygun fiyatla abonelik satıyorlar. Şimdi de Wall Street Journal’ın paylaştığı bir rapora göre, Amazon Prime Video da benzer bir sistemi uygulamaya başlayabilir. Hatta rapor kapsamında ortaya atılan iddialara göre Amazon Prime Video’nun reklamlı abonelik sistemi tıpatıp Netflix ve Disney+’nın sistemine benzeyecek. Raporda iddia edildiğine göre şu anda henüz erken aşamalarında olan sistemin rakipleri olan Disney+ ve Netflix’in abonelik sistemine benzeyeceği de iddia ediliyor.

Enflasyon ve Ekonomik Krize Karşı Tedbir

Dünya ölçeğinde yaşanan enflasyon ve ekonomik krizin akabinde birçok dünya devi çeşitli önlemler alırken, Amazon da bu konuda bir hamle oluşturan şirketler arasına girecek gibi görünüyor. Çünkü mevcut kriz nedeniyle kullanıcılar bahsi geçen dijital platformlardaki aboneliklerini sonlandırabiliyorlar. Buna karşılık da söz konusu platformlar abonelerini kaybetmemek için reklamlı abonelik gibi uygun fiyatlı modellere yöneliyor. Ancak Amazon’un diğer platformlarda olduğu gibi uygulamaya koyacağı iddia edilen reklamlı abonelik planıyla ilgili henüz tüm detaylar bu kadar. Bu detayların yakın bir zamanda daha büyük bir netliğe kavuşacağı düşünülüyor. Ancak henüz şirketten yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Prime Video’nun şu anda Türkiye’de sunmuş olduğu Prime abonelik ücreti 39 TL tutarında.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz