Amazon’un üzerinde çalıştığı yeni bir özellik açığa çıktı. İddialara göre Amazon, Tik Tok fenomenlerinin ürün tanıtım videoları gibi tam ekran videolar göstermeye başlayacak. İşte detaylar!

Amazon Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlamasının ardından dünya çapında en büyük e-ticaret siteleri arasına yerleşti. Amazon’un bu başarısında satış güvenliği kadar pazarlama stratejileri de etkili oldu. Prime özellikleri, ücretsiz kargı imkanları ve etkili ürün açıklamaları sayesinde platformun güvenilirliği ve prestiji de arttı.

Devler arasına yerleşmeyi başaran Amazon, şimdi de tasarım konusunda yenilik yapmaya karar verdi. Amazon’un bu yenilik girişimi, bilinmeyen kaynaklar tarafından sızdırıldı. Sızıntılara göre Amazon’un planladığı yenilik, Tik Tok’a benzeyecek. İşte o tasarımın detayları!

Amazon Tik Tok Temasını mı Çalıyor?

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Watchful isimli yapay zeka araştırma platformu tarafından yapılan bir açıklamaya göre Amazon, Tik Tok’un popüler özelliğini kopyalamaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyebilecekler.

Sızdırılan ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla, Amazon uygulamasının alt kısmına elmas şeklinde yeni bir buton eklenecek ve bu butona tıklayan kullanıcılar, Tik Tok ve Instagram’da olduğu gibi ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyecekler. Ayrıca görülen ürünler beğenilip, paylaşılabilecek.

Amazon’un Yeni Görüntüsü İşte Böyle!

Amazon’un yeni tasarımıyla birlikte, ürünlere ait fotoğraf ve videoları görüntüleyen kullanıcılar, bu ürünleri doğrudan satın alabilecekler. Tik Tok ve Instagram’a benzeyen bu yeni tasarım, söylenene göre hala test aşamasında. Özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı ise net olarak bilinmiyor. Aslında bu özelliğin kullanıcılara sunulup sunulmayacağı bile net olarak açıklanmadı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz