Netflix İngiltere ve İrlanda fiyatları

Netflix’in bir süredir gündemde olan reklamlı abonelik paketiyle yepyeni bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre bir geliştirici, Netflix’in kodlarında bu abonelik paketi ile ilgili önemli bir bilgiye ulaştı.

Dijital platformlar, dünyanın her yerinde televizyonların yerini almaya devam ediyor. Televizyon yayınlarının tek tipe dönmesinden sonra, izleyiciler daha geniş içerik listesi için dijital yayın platformlarına başvuruyor. Dünya çapında en meşhur ve en çok tercih edilen platformlar arasında Netflix 2. sırada yer alıyor.

Geçtiğimiz ay birinciliği Disney Plus’a kaptıran Netflix, uzun bir süredir reklamlı üyelik sistemine geçerek, daha uygun fiyatlı paketler sunmayı hedefliyor. Ancak bu hedefler Netflix’te bazı şeyleri değiştirecek gibi görünüyor.

Geliştirici Bu Durumu Fark Etti!

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarının başında gelen Netflix, bundan bir süre önce önemli bir açıklama yapmış ve yeni bir abonelik sistemi oluşturulacağı belirtmişti. Bu abonelik sistemi uygun fiyatlı ve reklamlı olacaktı.

Şimdiyse bu abonelik sistemi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Steve Moser isimli bir geliştirici, Netflix’in kodlarında dikkat çeken bir detay yakaladı. Kodlar arasına gizlenmiş bir metin belgesine göre Netflix’in reklamlı abonelik paketi, içeriklerin indirilmesine izin vermeyecek. Kullanıcılar, bu koşullar altında Netflix’i yalnızca çevrimiçi olarak izlemek durumunda kalacak.

Netflix CEO’su Bu Durumla İlgili Sinyali Vermişti!

Geliştiricinin Netflix’in kodları arasında bulduğu bilgi, kullanıcıları pek de şaşırtmadı. Zira Netflix CEO’su Ted Sarandos, bu yılın başlarında yaptığı bir açıklamada reklamlı abonelik paketinin reklamsız olanla aynı olmayacağını söylemişti. Sarandos’a göre reklamlı paket, reklamsız paketin düşük özelliklere sahip bir versiyonu olarak tasarlanıyordu. Steve Moser’ın keşfi, Netflix’in CEO’sunun yaptığı açıklamanın ne anlama geldiğini ortaya çıkarmış oldu.

Netflix’in abonelik paketi ile ilgili henüz çok kesin açıklamalar yapılmadı. Ancak sektör kaynakları reklamlı Netflix üyeliğinin, 2023 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz