ABD’nin New Mexico eyaletinde yaşanan cinayet olayı herkesi şoka uğrattı. 21 yaşındaki Cayla Campos, erkek arkadaşı ile birlikte Pokemon Go oynamaya gittikleri parkta bir hırsızlık olayına şahit oldu. Hırsızların durumu fark etmesi sonucu genç çift kurşunların hedefi oldu.

Akıllara durgunluk veren olay geçtiğimiz cuma günü ABD’nin New Mexico eyaletinde yaşandı. Albuquerque şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Cayla Campos, her cuma günü erkek arkadaşıyla birlikte evlerinin yakınındaki bir parka gidiyor ve orada bir dönemin en popüler oyunlarından olan “Pokemon Go” oynuyordu. Ancak geçtiğimiz hafta yaşananlar, genç kızın sonu oldu.

Edinilen bilgilere göre genç kız her cuma günü erkek arkadaşıyla buluşup Pokemon Go oynamak için sık sık gittikleri parka gitti. Artık rutin haline gelen buluşmada genç çift, aynı parkta buluşup Pokemon Go oynuyorlardı. Ancak son gidişlerinde başlarına hiç beklenmedik bir olay geldi.

Artık rutin hale gelmiş olan buluşmalarını yine aynı parkta gerçekleştiren çift, iki kişilik bir hırsızlık olayına şahit oldular. Olayı farkettikten sonra parkı terk etmeye çalışan çift maalesef soyguncuların gözünden kaçmadı. Soyguna şahit olan ikiliyi fark eden hırsızlar, Campos ve erkek arkadaşının arabasına ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonucu bir mermi genç kızın ensesine isabet etti.

Soruşturma başlatan polisler, olayla ve genç kızın ölümüyle ilgili bir gelişme kaydedemediler. Hırsızların kimliği ve yüzleri tanımlanamadı, olay yerine geldikleri aracın ise plaka tespiti yapılamadı. Ancak bölge sakinleri olayın aydınlatılması için ellerinden geleni yapıyor, yetkililer ise olayın kısa süre içinde çözüleceğini düşündüklerini vurguladı.