iPhone SE 2 ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. Gizchina’ya göre iPhone SE 2’nin çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Apple’ın çok tutulan telefonu iPhone SE’nin yeni bir modelle karşımıza çıkacağını resmi bilgilerle olmasa da geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik. Gizchina tarafından ortaya atılan iddialar, iPhone SE ile ilgili beklentileri oldukça yükseltmiş halde.

En çok satılan telefon modelleri arasında bulunan iPhone SE’nin, bu kadar çok satın alınmasının sebebi rakiplerine göre oldukça uçuk fiyatlara satılan iPhone’ların ucuz bir versiyonunun olmasıydı.

Apple’ın raporlarını inceleyen Gizchina, iPhone SE2’nin piyasaya sürülme olasılığının oldukça arttığını belirtti. Yine bu kapsamda Tianfeng Securities’in tanınmış analisti Guo Minghao’un son yatırım analiz raporunda belirttiğine göre iPhone SE2, gelecek yılın ocak ayında üretime girecek ve aradan çok geçmeden mart ayının sonlarına doğru piyasaya sürülecek. Aynı raporda Guo Minghao, iPhone SE2’nin daha iyi performans için LCP antenine geçebileceğini de belirtiyor.

iPhone SE 2’nin koyu gri, beyaz ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkle satışa sunulacağını belirten Gizchina yeni modelde iPhone 11 serisinde de bulunan A13 yonga setinin ve 3 GB LPDDR4X belleğin bulunacağını da belirtiyor.

Gizchina iPhone SE 2’nin tasarımıyla da alakalı bilgi verdi. Gizchina, telefonun iPhone 8 ile aynı tasarıma sahip olacağını ve genel hatlarıyla iPhone 8 gibi görüneceğini belirtiyor. Tasarım noktasındaki bu iddiaları güçlendiren bir diğer detay ise iPhone SE 2’nin ekran boyutu. Bu noktada iPhone SE 2’nin ekran boyutunun iPhone 8’deki gibi 4,7 inç olacağı da iddialar arasında.

Apple’ın iPhone SE 2’nin fiyatlandırma konusunda kullanıcıların belini bükmeyecek bir satış rakamıyla karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Bir önceki SE’nin başlangıç fiyatının 249 dolar olduğu varsayılarak yeni iPhone SE 2’nin iddia edilen başlangıç satış fiyatı ise 399 dolar olacağı yönünde. iPhone SE 2 iddia edilen başlangıç fiyatıyla çıkacak olursa, iPhone 11’den 300 dolar ucuz olacak.

Gizchina tarafından aktarılan iddialar bu yönde. Konuyla alakalı Apple’dan resmi bir açıklama yapılmadı.